5 Ara 2016

Muslera Bey, Çöp Efendi; Kasımpaşa 1-2 Galatasaray


İstanbul'un göbeğinde bir maç oynanıyor, Sneijder, Muslera, Bruma var, 6000 kişiden 1 kişi maça gitmiş. Yani 600 bin nüfuslu bir şehir düşün, ülkenin en büyük takımının maçı var 100 kişi seyrediyor. Sneijder maçta oynayacağına Beyoğlu'na yürüse, Nevizade'de rakı içse 3000 kişi başına toplanırdı. 'Kasımpaşa amatör ligte oynarken bile daha fazla seyircisi vardı, Embesil Tüpçü'ye,Futbol Direktörü denen meslek lisesini bile bitirememiş Devlet'in her daim memuruna , futbolumuzu kanalizasyonun müdahale bile edilemeyen noktasına attıklarına ne kadar şükretsek az!

Ne var ki çok basittir. Tribünlerden birini getir her stadyumu tıklım tıklım doldurur. Misal ben olsam, stadın boş olan koltuklarının parasını ilan ettikleri fiyattan yöneticilere ödetirim. Kapasiten ne 10.000, kaç kişi geldi 3.000, 7.000 kişinin parasını al bakalım bir sonraki maç ne olacak. Taraftarı olmayanlar maçı bedavaya oynatacaklar ceza ödememek için.

Neresinden başlayalım? Fenerbahçeli olsak Arife günü, yarın bayram der, coşkuya kapılırız, Beşiktaş'lı olsak Bayram yapar, harçlıkları harcamaya başlarız. Ama değil, kahrolalım ki Galatasaraylıyız. Takım rezil ötesi bir maç oynamış, rakip 10 kişi kaldığında bile 11 kişi kalemizi savunmuşuz, penaltı kazanmışlar kalecimiz kurtarmış, 1 golle 9 puan almışız, Final maçını kazanmışız, Şampiyon olmak için rakibin puan kaybına ihtiyacımız yok, her maçı kazanırsak Şampiyonuz. Başkan'a, Hoca'ya çöp futbolculara veryansın ediyoruz. Büyük Galatasaray Taraftarı Sosyal medyası, Morinho'dan daha iyi hocadır, Barnebau'dan daha iyi Başkan'dır, en kötü oynayanı Sabri'den daha iyi oynar, en kötüsü en kralından daha iyi maç yazısı yazar, bu takımda çalışmak ateşten gömlek giymektir. Bize futbol diye yutturulan soytarılığın farkındadır, kazansan da kaybetsen de karşında bulursun.

Umut Bulut'u, Olcan Adın'ı kovduğunda adam sanmıştım. Tanımam etmem, yapacağına bakmadan 3 yıl ara verdiğim tribünlere döndüm, bu sezon her maça gittim. Kararımı verdim, bu salak, bu futbolcularla oynamaya devam ettiği sürece ara değil, tamamen emekli oldum. Maçlara boka bakar gibi bakar, fikrimi söylerim. Alt Yapı hocasıymış, JOR'un Florya'da yapabileceği tek iş güvenlik amirliği. Bey Efendi'dir, çalmaz, babacandır, futbolcuların garajına kendi garajı gibi sahip çıkar, kuş uçurtmaz. Alt yapıdan, Sabri'yi kesecek bir çocuk çıkaramıyorsan, kapatacaksın şubeyi, ya da ne kadar görevli varsa kovacaksın. Üste para verecek binlerce Galatasaray'lı beden hocası talip olur, her yıl bir Arda Turan çıkaramazlarsa da adam değilim.

Koskoca Galatasaray, rakip 10 kişi kalmış, fark etmiyor, bir takım yatıyorsa, hücum etmeyecekse, saldıran, gol arayan takım 9 kişi kalsa bile oyun şekli değişmez. Galatasaray 10 kişi kalsa fark ederdi. 2-1 galip, kalecisi toplamda 10 dakika vakit geçirmiş, 90, 90+2, 90+3 de vakit geçirmek için oyuncu değiştiriyor. Oyuna giren 3 futbolcu Melo, Ümit Karan, Emre Aşık olsa maç bittiğinde ibreti alem için sahanın ortasında JOR'a meydan dayağı atarlardı. Dalga mı geçiyorsun sen lan Çöp Bey. Eren Derdiyok'u son saniye oyuna sokuyorsun. O adam bir daha nasıl topa çıkacak, Jesue'yi, Linnes'i alırken çakıl taşı vermedik. Hıyar, madem böyle bir niyetin var, alt yapıdan al 3 çocuğu kadroya onları sok, CV.lerine işlesin bari. Yok ihtiyaç halinde sokacaktım diyorsan maçın sonunda seni kovmamış Başkan'ın da Galatasaraylılığından şüphe duyarım. Süper oyun oynuyorlardı, kıyamadım. Ya da çok iyi oyun oynadılar taraftara alkışlattım. Ey Dursun Başkan, al çöp Hoca'nı, sucuk ekmekle uyuttuğun, Passolig Marifetiyle taraftarı soydurduğun tribün çeteni, çöp futbolcularını al git.Takım ilk yarı tamamlanmak üzere, bu futbolla 18. değil de her maçını kazanırsa Şampiyon olacak durumdaysa, yere göğe sığdıralamayan, hakem, TFF, medya marifetiyle serumla yaşatılan Fenerbahçe'den öndeyse, mübarek formanın, ürkütücü rengi sayesindedir.

Şimdi biz bunları söyledik de kendi kendimizle de çelişiyoruz. Sabri, Selçuk, Yasin, Hakan'ı hala ilk 11 oynatıp, taraftarın aklıyla alay edecek kadar futbol cahili adam bizde değil, en zayıf Anadolu takımında bile olmaz. Aptal dediğimiz, Embesil dediğimiz adamlar en akıllımızdan bin defa daha akıllıdır. Olup biteni futbolla açıklamaya çalışmak ise en büyük aptallıktır. Olması gerek oluyor. Bir dümen dönüyor diye yıllardır bağırıyorum. Daha dip görünmedi demek ki. Maça gitmen yasak, gidersen ağır haraç veriyorsun, hadi verdin seyrettiğin şey futbol değil, maçlar 40 dakika oynanıyor.(iddiaya girerim, tacı autu, sakatlanmayı vakit geçirmeyi, GSlı futbolcuların pas yapıyoruz diye takometrecileri dolandırdığı dakikaları çıkar bu maç 10 dakika oynanmadı). Sabri'nin taç atmasını bilmediğini ofsayttan anlamadığını bilmeyen görmeyen taraftar bile yoktur. Israrla bir şeyin peşindeler, Israrla maça gelmeyin diyorlar, her kasabaya modern statlar yapıyorlar. En kötüsü Pinoshet Şili'si gibi statları hapishaneye çevirmeyeceklerse, takımları satmak için yaptıklarına eminim. JOR kovulsun emin olun daha beterini getirecekler. Futbolu bitirin butonuna basıldı, gün be gün daha beter olacak. Çan eğrisi sistemiyle en kötünün 17 tık üstü kötü takım Şampiyon ilan edilecek. Şampiyon olacak takımla, küme düşecek takım arasında oyun olarak hiç bir fark yok. Tek maç final şeklinde olsa, küme düşecek takım Şampiyon olabilir.

Galatasaray'ın, Başkan'ı yok, tribün taraftarı yok, Hoca'sı yok, sahaya çıkaracağı 11 futbolcusu yok, hakemleri arkasına değil, karşısına almış, TFF, Lağım Medya, 17 takım, kendi içindeki işbirlikçi,sinsi, oynamayan çete mensubu futbolcu şer cephesine karşı savaşıyor. Bir şekilde bayrak tepelerde dalgalanmayı sürdürüyor. Aslan yaralı, nazlı nazlı gezindiği sahralar zulüm köpeklerine kalmış. Gaflet uykusundan uyandığı zaman neler olacağını, oyunun bozulacağını da en iyi oyun kurucuları bildiğinden top yekun kuşatılmış durumda. Bunların düşmanlığı Galatasaray'a değil, Galatasaray'ın harsına, hasletine, yok etmeyi asla başaramayacakları Galatasaray hissine, hulusunadır.

Galatasaraylılık sonuçtan, kupadan, golden, oyundan bağımsız bir imajdır. Futbol ölse bile son Galatasaraylı ölene kadar yaşayacaktır.

Hiç yorum yok: