16 Eki 2008

En Büyük Sakat Futbolcu

  1. Emre Belözoğlu en az 2 hafta yok...Bizde de sakal yok. Takımın en önemli futbolcusu Emre ise, ateşlere yandığının resmidir. Adam futbolcu değil, sakat. Gata'da yatan kahraman erlerimizden biri. Senede 5 milyon dolar alan sakat. Sen kalk orta sahada en iyi dediğin, hemen hemen sakatlanmadan, sarı kart bile almadan sezonu tamamlayan adamı kov, yerine 5 maç üst üste oynaması imkansız futbolcuyu takıma monte et. Güzel ticaret. Yüksek dolandırıcılık böyle bir şey olmalı.

14 Eki 2008

Defol Git Lan


Lafın tamamı aptala anlatılır. Tamam, bu kadar iyi icraatın içinde birde kötü icraat gerçekleşti. Kimin basiret bağlanması sonucu, kimin yürü ya kulumu bilinmez başımıza bela oldun. Duruşun, anti karizman, acemiliğin ilk maçta ortaya çıktı. Gelenek melenekmiş, ne geleneği kardeşim. Bir maç bile olsa yanlış yanlıştır. Ne demek Galatasaray'da hoca sezon ortasında hoca değişmez diye. Arkasında olduğumuz, güvendiğimiz başkan ve yancıları, yaptıkları yanlışı düzeltme operasyonu yaptılar. Taraftarın yoğun baskısı bu Hocaya 2009'u göstermez. İşin ucunda eşşek yükü tazminat var. Yardımcılarını kovdular, yarın senin futbolcun sana güvenirmi. Yedek kalan futbolcu basar fırçayı bir bok diyemezsin. İlk mağlubiyette benim meşe odunu devreye girer. Tükürükle Ali sami Yen'den gidersin sonra Leverkusen'i bile bulamazsın.


Ben bu futbolu, Galatasaray'ı azıcık biliyorsam bu hocayı şimdiden yok bilin. Ben uçaktan indiği gün silmiştim. Galatasaray'la ilgili ilk defa yanıldım. Bu lanet hoca benim tahminimden çok daha uzun süre kulubeye çıktı. Gerets'le uğraşmıştım, şimdi karşılaşsam özür dilerim. Beterin beteri varmış. Bundan daha kötü hoca gelirmi acaba. Bu kadar onursuz bir Hoca kovulmasa ve de takım Şampiyon olsa, hatta UEFA'da çiftlese ne yaparız bilinmez.

Futbol Büyüklerimizden Özlü SözlerFutbol Büyüğü; Atilla Kıyat


Özlü Söz ;'' Kocaeli stadında, Kocaelilin kendilerine ayırmış olduğu tribünler, boşluklarla doluydu.”


Kaynak ; Kocaelide Fenerbahçe maçı, stadın boş olması hasabiyle, maçtan önce yayıncı kuruluşa verilen demeç.


Meal ; Yani paşama göre stat boşluklarla doluymuş. Senin kafanın içi esas boşluklarla dolu. Zaten oldum olası en gıcık olduğum, en gereksiz bulduğum insanlar yüksek rütbeli subaylardır. Birde bunlardan general olanı ve hatta daha sonrasında da yalakalık yapılarak spor kulübü yöneticiliği yapmış olanlar varya onlara nefretimi ölçebilecek bir aygıt, düzenek arar dururum yıllardır.

13 Eki 2008

Lucescu İddiası


Bir rüyaydı geldi geçti Türk futbolunun üzerinden. Lucescu rüyası. Ölüye top oynatır, her maça ayrı taktikle çıkar. Lucescu'nun takımından asla umut kesilmez. Kenarda mutlaka yapacağı bir şey vardır. Yani bir taraftar olarak Hocadan ne bekliyorsan onda vardır.

Kaldığı 4 sezon boyunca iki şampiyonluğu, iki de derdest edilmiş kaçan şampiyonluğu var. Bu vasıflarla aramıdan ayrılan Lucescu, hoca arayan büyük takımlarımızın her zaman kapısını çalacağı biri olarak yaşamını Rusya'da sürdürmektedir. Her sezon başında Lucescu sesleri eksik olmaz. Sezon başlar Avrupa'ya ilk veda eden takıma layık görülür. Ne senaryolar yapılır. 2 büyük takımı şampiyon yapmıştır. 3. sünüde yaparsa tarihe geçecektir.

Aslında Lucescu sırası Fenerde'dir. Fener'e gelse ne güzel olur bu sezon. Daum'da bize gelir lige ayrı bir renk gelir. Kim şampiyon olursa 3 büyükleri şampiyon yapan Hoca olur ki bu erişilmez büyük bir rekordur.

Mustafa olursa Fatih Terim'in karizmaya bir şeyler olur. Gerçi terim iplemez, ben de çalıştırsam olurdum der çıkar da, yabancı hocalara büyük piyasa olur. Bundan sonra istedikleri takıma gidebilirler.

İsabetli Transferler''Al birini vur ötekineİster ‘yanlış transfer politikası’, ister ‘böylesi bir mali tabloda bundan iyisi yapılamazdı’ deyin, bu İsmail Bouzid, Carrusca ve Ahmed Barruso’nun Galatasaray’a hiçbir şey vermediği gerçeğini değiştirmez. Üçü de Sarı-Kırmızılı forma ile performans olarak vasata bile yaklaşamamıştı. Sonunda bu üçlüden Cim Bom kurtuldu, ama şimdi gittikleri takımlar ‘Biz ne yaptık’ diye dövünüyor. Örneğin Meksika’dan Cruz Azul’a kiralanan Carrusca; yeni takımının hiçbir maçında 90 dakika forma giymedi, 1 gol atabildi.Barruso siftah yapmadıBoizid, Fransa 2. Ligi’nden Troyes’in formasını giyiyor. Cezayirli, 20 takımlı ligde mücadele eden ve 9 maçta topladığı 10 puanla 13. sırada bulunan Troyes’te 585 dakika oynadı. 7 maçta görev aldı, 1 gol attı. En berbat durumdaki ise Barusso... İtalya’nın Siena takımına giden Ganalı, geride kalan 6 hafta sonunda henüz oynama fırsatı bulamadı'' Fanatik Gazetesi
Ters kolpa transferlerimizde tam isabet kaydedildi. Yedek kulubesinin paspasçılığını yapan bu futbolcularımız, gittikleri daha doğrusu kakalandıkları takımların kulubelerinide temizliyorlarmış. Dolayısıyla kovulmalarını başarılı bir transfer politası olarak yorumlayabiliriz. Gidenler Ribery gibi oynasa, oradan daha büyük bir takıma zıplasa kafamızı taşlara vururduk. Süründükleri haberi yüreklerimize su serpti. Bunları alan utansın, kovan sövünsün. Tribünler olarak da hiç destek vermediğimiz için biz zaten övünüyoruz.