16 Şub 2017

Sarıoğlu Sabristan'ı


Sebastian Perez'den başlayalım, Muhammed Sarr, Emrah Umut, Suat Usta, Cesar Pratez, Cihan Haspolatlı, Uğur Uçar, Ali Turan, Serkan Kurtuluş'ta mola verelim. Xavier'i hatırlayalım, Koskoca Eboue'yi Florya'ya sokmadığını, Salih Dursun'a, Veysel Sarı'ya, Tarık'a kulübü soydurduğunu söyleyelim.Yasin Öztekin'in kupa maçlarına denk gelmese Florya'nın sağ bek kapısından atılacağını dikkate alalım, devam edelim. Linnes'i Cavanda'yı salgıladığı bilinmez sıvıyla zehirlediğini, kollarına serum bağlayıp yoğun bakıma kaldırdığını da hesaba katalım.

Bu arkadaşlar Florya Sarıoğlu Kabristan'ında yatan sağ bek şehitleri.

Luıcescu, Terim(2 defa), Hagi(2 defa), Bülent Korkmaz, Reejkard, Gerets, Feldkamp, Skibbe, Bülent Ünder, Cevat Hoca, Mangini, Prandelli, Hamza, Dürülülü, Orhan Atik, JOR;

Bu ulu ölüler de, Sabri eşinin garajına Ferrari, Landaulet, Mclaren, Zenvo, Lombarghini çeksebilsin diye kendilerini feda eden kamikaze komandoları. Sarıoğlu Kabristan'ın şeref konukları. 

Her sezon sağ bek aramışız, her gelen önce sağ bek sorunu var zannıyla operasyona kalkışmış, başına iş almış. Şu saydığımız adamlara kaptırılan paraları kendisinin aldığı parayla toplasak, Küçük bir Güney Amerika takımına yatırsak, Kıta Şampiyonu olurduk. Ve o kıta Şampiyonu takımın Dünya'nın dört bir yanına dağılmasıyla da binlerce Sabri'yi ben de futbol oynarım umuduyla futbol sahalarına sokardık.

İşte tam da bu noktadan tezlerimizi ortaya koymaya çalışıyoruz. Futbolun kendi felsefesiyle açıklanamaz bir durum söz konusu. Sabri, Galatasaray'dan ayrılsa, Tepecikspor'da bile oynatmazlar, halı sahaya çağırmazlar. Karizma yok, tipten kaybediyor, ülkenin belki de en zengin futbolcusu ama görüntüsü gariban. Muhtemelen eğitim de hak getire. Neredeyse 2 demet Hoca görmüş ama bilgi birikimi olduğunun bir emaresi yok, hoca yapmazlar. Futbolla ilgili donanımı 3 e kadar sayıp ellerini sahanın ortasında havaya kaldırıp indirmek taraftarı coşturmakla sınırlı, zift medyasında Galatasaray Maymunu da olmayacak.


Peki neyin bedelidir, neyin karşılığıdır, Milyonlarca Galatasaraylıya senelerdir çektirilen bu cehennem azabı?

Rumence'den, İsanyolca'dan, Almanca'dan, Flemenk'çeden, İtalyanca'dan, Japonca'dan,,, her dilden sporcuyla muhatap olup, Türkçeyi bile konuşamamak, nasıl bir Galatasaray Kaptanlığıdır? cevabı bulmaya çalışacağız.

Önce her maç tutulduğumuz, küfretmekten çene felci geçirdiğimiz, Sabri atraksiyonuna değineceğiz.

Sabri'nin Uzun Taç Atışı;

Top defalarca sağ taraftan taca çıkıyor, 100 metrelik hat boyunca nereden çıkarsa çıksın, Sabri topu ellemezse sanki hükmen mağlup sayılacağımız başkaları için küçük, en azından benim için büyük olan eylemini deşeceğiz. Özellikle rakip kaleye yakın yerden top lehimize taca çıkmışsa. Mücadeleye en yakın oyuncu topu bir an önce oyuna sokmak ister, tac atmasını bilmeyen, daha doğrusu Sabri'den daha kötü atan oyuncu bulunmadığından, Sabri'nin ''bıraaaak'' emriyle taç atımından vaz geçer. Hele maç yağmurlu bir havada oynanıyorsa bu ritüel daha bir anlam taşır.

Galatasaray konumu itibarıyla her maçını galibiyete oynamak durumundadır. Dolayısı ile saniyelerin önemi büyüktür, top ne kadar çok oyun içerisinde kalırsa Galatasaray için avantajdır. Tabi Sabri için bu avantajın önemi yoktur. Topu top toplayıcıdan ister, çoğunda beğenmez, kenardaki çocukla değiştirir. Formasının içine sokar, topu kurular. Bu eylemi bilimsel olarak açıklamaya kalksak, kalkabiliriz. İhmal edilebilir şeyleri bile ihmal etmiyoruz. Topun üstündeki ıslaklık zerreleri, muhtemelen taç atışı boyunca sürtünmeyi olumsuz etkileyebilir. Mutlaka bir ağırlığı vardır topun üzerindeki damlaların.  Topun yer çekimine direnci azalır, Sabri'nin hesapladığı zamandan daha önce eğik atış durumuna geçebilir. Bu durumda misal Podolski'ye doğru atılmış gelişi güzel taç, Podolski'ye gelemeden rakip oyuncu müdahil olabilir. Hadi Sabri hesabı tam yaptı diyelim, ıslak topu Sneijder'le buluşturdu, Sneijder kel kayabilir, Eren'le buluştursa boyu ayarlayamaz topla buluştuğunda ne gibi olumsuzluk olur çalışılmamış. En iyisi topu kurulamak.

Kurulanmış top, Sabri'nin elinde atış anını bekleyedursun. Zaman Galatasaray aleyhine işliyor, taç atışından kaybedilen süre maça eklense Sabri'li maçta sadece taç atışlarından 4 dakika eklenmesi lazım. İnanmayan ilk lig maçında kronometre tutsun. Sabri Reiz hesap yapıyor rahatsız etmeyelim. Topu başının üstüne getirdi, atacak, rakip taraftar olsam sadece bu anları seyretmek için maça giderim. Topla buluşmak isteyen futbolcuların deli danalar gibi sağa sola kaçışmaları, Sabri'nin bir türlü karar verememesi, verdiği andaki kimyasal, tıbbi değişimler. Ciğere oksijen çekiş, duluğu şişiriş, denge, Taç kullanan Sabri, taçtan gelen topa dokunan futbolcu, kaleciden oluşan üçgenin hipotenüsü, açı, ilk hız. Pozisyona alınacak, verilecek reaksiyon, rakip futbolcuların tacı kapıp, kontratağa çıkma telaşı. Kalbe son bir nefesle kan pompalama, geriliş ve topun elden çıkışı. O an gözünü kapa, 3 saniye bekle, sonra aç, Sabri'nin kaptırdığı topu kapmak için takımın 10 futbolcusunun hesapta olmayan enerjisini, koşu mesafesini, mücadelesini, büyük ihtimalle rakip takımın kalemize bilinçli veya kontra başlattığı atağı, Sabri'nin kıçına nişadır sürülmüş kedi gibi koşuşunu göreceksin.

Sabri'nin kullandığı tacın golle sonuçlanmasını geçtik, tehlike yaratmasını da geçiyoruz, topun bizde kalmasına razıyız. Vakit geçirmek bizim avantajımıza değil, ayağınla atamıyorsun, onun sebebine daha geçemedik, en kısa anda, en yakınındaki adama elinle bile atamıyorsan, o Porshe'ler, Ferrari'lere nasıl biniyorsun?  Taç atışlarından kaybettiğimiz zamanı, çoğu zaman mumla arıyoruz. Topa en yakın kimse tacı o atsın, bizi ızdıraptan kurtarsın diyoruz, teknik tarafından meseleyi kapatıyoruz.

Hiç bir büyük takım futbolcusu olma özelliği olmayan futbolcu, neden bertaraf edilemez peki. Yazının başında saydığımız futbolcuların çoğu Sabri'den daha iyi futbolcu olduğu, defalarca kadro dışı kaldığı halde alavere dalavere Sabri Reiz Sağ beke nin futbol dışı açıklaması nedir?

Muhtemelen, yüz binlerce baba, oğlunu, Sabri'yi gördükten sonra benim oğlum da futbolcu olur haklı hayaliyle spor okullarına yazdırır, futbol endüstrisine bu anlamda büyük bir katkısı vardır. Her sağ bek Dany Alves olsa, düşünsene hangi baba çocuğuna futbolcu olsun diye yatırım yapar. Futbolcu olmayacak olan çocuk, okumaya yönlendirilecek, muhtemelen bir baltaya sap olacak. Sap olunca ülke meselelerine kafa yoracak, muhtemelen kurulu sistemlere bizim gibi muhalefet yapacak. Anarşi, kargaşa. Bakın Acun Ilıcalı'ya, 10 yıldır, bir ulusun beyin ameliyatını tek başına yaptı. Kutu açtırdığı dakikalarda Fener- Bursa yarı final maçı vardı, Her iki takım tam kadro, stadyum tıklım tıklımdı, halkımız narkozu yemiş, Acun'un hokkabazlarını seyretmeyi uygun görmüştü.

Sistem hassas bir tahterevalli üzerinde suni bir denge üzerine kurulmuştur. Selçuk Şahin gibi, Sabri gibi çok kötü futbolcu olduğu halde çok uzun süre kompanse edilmesi gereken futbolculara ihtiyaç vardır. Bir takıma bir Sabri çok, hiç Sabri eksiktir. Bu yüzden futbolun kendi kriterlerine göre Sabri, her sezon için önce düşünülmüyor, sonra ihtiyaç duyulacak hale getiriliyordu. Tıpkı Selçuk Şahin gibi. Sabri sayesinde takıma takıma 15 sezonda 18 sağ bek transfer edilmiş, kim bilir kaç yönetici, kaç hırsız, kaç menajer, kaç kravatlı eşkıya sırtımızdan palazlanmıştır. Düşünsenize Sabri iyi çıksa bu transferlerin hiç biri yapılmayacak, borcumuza borç eklenmeyecekti- ki bu durum futbol endüstrisine darbe demekti.

Bir gün elbet her şey olduğu gibi futbol da temizlenecek. Oyunu biz kurduk, halk çocukları, düştüğü lağımdan çıkaracak olan da bizleriz. O günler geldiğinde, mertçe, delikanlıca maçlar yeniden oynandığında hak etmeyen hiç kimse futbolcuyum diyemeyecek, Sabri özelinde tüm vasat altı, niteliksiz, futbolcu lisansına sahip gençler, büyük maçları bizim gibi tribünlerden izleyecek. Şimdi zaten izleyenler de para alamayacaklar. Porshelerini, sevgililerini antrenman sahalarında sergileyemeyecekler. 

Umarım o günler çok uzaklarda değildir.


Split Haydutu Igor Tudor yoldaş, uyarım sanadır, bu bir Galatasaraylılık tarih diyalektiği dersidir. 

15 Şub 2017

Split'li Haydut; İgor Tudor


Geçici, kalıcı, çöp, çaylak, efsane 81 hoca geldi geçti, İGOR TUDOR 82. olarak bu akşam Florya'da idmana çıktı. ilk sözlerimizi söylüyoruz, umarım son sözlerimizi alabildiğince geç söyleriz. Büyük Galatasaray Taraftarı Sosyal Medyası çok hoca kovdu, ilk defa da bir hoca aldı, daha doğrusu İgor, emeğiyle, kavgasıyla, his takımı hocasının 1 numaralı adayı olarak yoğun sevgi ve saygı desteğiyle aramıza katıldı.

6 ay önce kimsenin tanımadığı adamın kısa künyesine baktık. Romanya, Yugoslavya, Polonya, Çekoslavakya deme bana hüzünlenirim. Bükreş'in, Belgrad'ın Kızıl Yıldız'larına Lili Marlen Türküsünü dinlediğimiz Zagreb'in , Partizan Marşı söylediğimiz Moskova'nın, Duvarının dibinde ağladığımız Berlin'in Dinamo'larına, Split'in Haydut'larına dayanamam. Öyleyse kredin sonsuz İgor Yoldaş, hoş geldin, sefa geldin.

Kendi takımından başka bir büyük Şampiyon'da oynamış, Hocaların hocası Lippi'nin üniversitelerinde doktora yapmış, genç yaşında sırtına dinamit çuvalı almış en çok hoca kovan takımın başına gelmiş. Sabri'nin 16. hocası olarak iş başı yapmış. Bize Hoca gerekiyor olsaydı, Hocalığını sorgulayacaktık. Bize Hoca gerekseydi, hoca bile olmayan JOR'la çalışmayı kabul etmezdik. Şampiyon olmak için Hoca gerekiyor olsa Hamza'ya katlanmazdık. Bu yüzden Hocalığına bakmadık, oynadığı 2 maçı kazanmasaydı da aynı heyecanla gelişine methiyeler yazacaktık.

Ayda 100.000 Yuro alacakmış. Semih'i 2 metre sıçratmak, Hakan'ın baldırına yay takmak, Sabri'yi 15 km koşturmak, Selçuk'a geri pas yapmadan maçı bitirtmek, Yasin'in kıçına motor takmak, Carole'ye beyin ameliyatı yapmak için getirilmediğine göre ne yapacak bu sevimli HAYDUT.

İnsan üstü bir yeteneği yok yani, uzmanlık alanı Teknik Direktörlükse, deşelemeye önce ben başlayayım.

Mishels olamaz, total futbol icat edildi, patenti kapıldı. Catenoccio yu ben buldum dese yalan, Hereria'dır mucidi. Bir zamanlar WM sistemi vardı, M şeklinde savunma W şeklindeki hücum hattının oluşturduğu sistemin yaratıcısı unutulmaz Arsenal'in unutulmaz Teknik Direktörü Herbert Chepman'da değil, 82. Galatasaray Hocası.

62 Brezilyasını sahaya Didi, Vava, Pele, Garrincha, Zagolla ölüm forvetiyle çıkartan, Dünya'nın sayılı büyük testisli hocalarından Moreira'ya benzer mi? Keşke olsa, o da değildir, Ulusları savaş zamanlarında bile futbola sevdalı yapan büyük hocalar uçurtmalara binip gittiler. 

Çok şey mi istiyoruz, Labonowski'nin top Dinemo Kiev'deyken, 1-8-1, top rakipteyken 0-10-0 taktiğiyle oynatıp, rakibi orta sahada boğacak gibi özgün, Rudakov'u Dünyanın en gereksiz kalecisi yapan, orijinal bir taktiği var mıdır?

Bizim ligimiz çim sahalarda değil, bok içinde oynanıyor. Spor bakanı, stadlara giremiyor, Federasyon Başkanı yönettiği takımda ibra edilememiş hırsız bir embesil. Başkanlar şikeden hapis yattı, deplasman otobüsünden daha fazla polis otobüsüne binen futbolcular var. Tribünleri çeteler idare ediyor, hiç bir maç yüzde yüz temiz değil. Taktik, teknik sökmez, sökse koskoca Reykart'lar, Dünya Kupası kazanmış Del Boske'ler, Aragones'ler, Low'lar, Hidink'ler kovulmaz. Başka bir şeye ihtiyaç var, sistem bozuk, spor medyası taraflı, iktidar futbola müdahale ediyor, hakemler maçın sonucunu değiştirebiliyor. Maç bittiğinde hiç kimse sonuca razı değil, Şampiyonlukların sayısı bile belli değil. 

Galatasaray'da bu sistemin bir parçası, sistemsizlikten biz de yararlanıyoruz. En azından rahatsız değiliz. En yakın rakibimiz şike yapmış, ceza almış, yaptırıma yanaşmıyor, bu ortamda hangi maç için, hangi spor için Dünya'nın parasına, Dünya'nın sayılı hocalarından biri sayılan birini getirebilirsin, getirsen ne olacak?

Hele ki bizim özelimiz, Galatasaray'ımıza Monşer Hocalar hiç uymaz. DNA.mız kaldırmaz, biz his takımıyız, taktikten önce isyan gelir. Galatasaray'ın Türkiye'deki langırt liginde Şampiyon olması için bir Hoca'ya ihtiyacı bile yok. Formayı sahaya atsan, en kötü lig sonunu 3. bitiriyorsun. Galatasaray'ın kötü oynaması, yenilmesi, Şampiyon olamaması için bir büyük Hoca hamlesi gerekebilir belki. İstesen de kötü oynatamazsın yani.

Pislikle mücadele edebilecek mi, yarın Galatasaray satırla doğrandığında verdiği taktiklerin bir işe yaramadığını gördüğünde ne yapacak? İşler kötü gittiğinde, Galatasaray yenildiğinde Büyük Galatasaray Taraftarı, 82. Hocası Split'li Haydut'un  omuzuna yaslanıp ağlayabilecek mi? 

Hoş geldin 82. Galatasaray Hocası, Bizde saygı mecbur, sevgi özgürdür. Florya senin. Umarım 1-2 veya daha fazla Galatasaray taraftarı çocuk da, senin sayende aramıza katılır. İşte sen o zaman başarılı sayılacaksın, aldığın kupalarla değil, tribünlere gönderdiğin çocukların sayısıyla şanlanacaksın. Büyük Galatasaray Taraftarı en yakın yol arkadaşındır, Galatasaray sana emanet, 

Yolun ve bahtın açık olsun HAYDUT:

13 Şub 2017

Kafanızı Sikeyim; Galatasaray 1-2 Kayserispor

-18 okumasın!

Çıktığınız maça bakın orospu çocukları, lider kaybetmiş, altındaki son dakikalarda gol yemiş 2 puanı uçmuş, bir üstündeki 2 saat önce çarpılmış ve sen lig sonuncusuyla oynuyorsun. Tekrara girmesin, Başkanın yok, olmasın ne boka yarıyor zaten, Hoca çöp, tak gaz maskeni, ben çöpüm, 90 dakika diren, cebelleş, boğuş leş kokma be puşt futbolcu. Galip gelsen Şampiyon olacaksın, tarihine baktın mı yavşak oğlu yavşak, var mı böyle bir maçı kaybetmek şecerede.

10 yıldır yazıyorum söylüyorum, biz kazansak da değişmez, bu lig kurulu. En belirgin sezon Hamza salağıyla Şampiyon olduğumuz sezondu, Beşiktaş şampiyon olacak, geçen sezonu da Yıldız Savaşları adıyla pazarlayacaklardı, Hamza'yı memur ettiler ki 10 sene Real'i çalıştırsa yine Şampiyon olamaz, imalatçı hatası oldu, Muslera tuttu, Sneijder attı, Yasin'de para kazanmak için amelelik yaptı. Bu sezon da kurulu, Beşiktaş Şampiyon olmayacak, olursa Fenerbahçe ile aralarındaki kalite tescil belgesi eşitlenecek, izin vermezler. Peki kim olacak? Biz kurmadık, bilmiyoruz, bildiğimiz tek şey Şampiyonluk Kupası'nın içinde zehir olduğu, kimse içmek istemiyor. Bu durumda da aptallardan biri langırt farkıyla önde bitirecek. Tıpkı şimdi Beşiktaş'ın lider olması gibi, Beşiktaşlı bile inanmıyor.

Galatasaray'ın gol atıcıları ( Rodrigez-Sinan-Eren-Podolski- Bruma-Yasin-Sneijder) ligin Şampiyon olacak takımları arasında en yüksek skoru yapanlar, Süper Lig ortalamasının üstü. Gol yedirmeyicileri( Sabri-Selçuk- De Jong-Hakan-Semih--Linnes-Carole-Ahmet) Süper ligi geçtik, 2. lig seviyesinde bile değil. Bu durumda Galatasaray'ın iyi futbol oynaması mümkün değil. Hakan-Semih-Sabri 1. bölgede aralarında 30 pas yapsalar tiksinirsin, Aynı paslaşmaları, Sneijder-Bruma-,Podolski 3. bölgede yapsa coşarsın. İyi oynuyoruz dersin, niye? gol atma ihtimalin var diye.

Hoca demeye dilim varmıyor dallamaya. Elindeki bütün çalımcıları sahaya sürünce çok gol atarım sanmış, topu ayağına alan da başlıyor slaloma. Yerde kar yok(var aslında) kayak yapıyorsun. 10 numaran cezalı, onu yedeklemek için aldığın adam kulübede. Kaşının beyazını sikeyim penaltı olsa atacak adamın yok, korneri yetiştiremiyorsun. 25 milyon taraftar içinde biz korner atarken atarız, bize korner atılırken yemeyiz diyen bir kişi var mı?

Ligin en iyi kafa vuran stoperi Ahmet bizde, İnanmıyorsan Gençlerbirliği'nin yediği gollere bak. Evde bile sabah konuştuk, Galatasaray'a gol atamayan Hocayı odunla dövmek lazım, stoperler kısmi felç geçiriyor, Galatasaray olmasa şike yapıyorlar derim, bilerek kornere atıyor, 5 saniye havada gelen topa kafaya çıkmıyor, yan toplarda seyrettiğim en kötü kaleci Muslera'da seyredince gol oluyor. Yediği 12 golü seyrettim, 10 tanesinde Muslera suçlu. Kafasındaki beyni siktiğiminin kazma stoperlerin, savunmanın suçu yok mu abi deme sakın. Onların sahada olması suç, suçun suçlusu olmaz. Hadi Hakan Balta kurtuldu, oynatılmazsa futbolu bırakır, Aslan gibi hiç hak etmediği CV si ile ömür boyu futboldan Ferrari'ye biner, Semih Kaya çapsızı sen ne bok yiyeceksin. Aydın Yılmaz'a bak gör halini, Kartalspor'da oynayamazsın. Yaşın 25, bırak futbolu hiç bir sporu yapamazsın. Bari bir ilk olsun, tarihe geç BOSMAN gibi. Futbolcu istifası diye bir manifesto yaz. Mecburmusun oynamaya, biz oynadık mı, orospu çocuğuyum ki senden daha iyi futbolcuydum. Ben bilmiyorum de siktir git köyünde mangal yap, çiftçilik kur. 25 yaşında Çöp Semih olarak bizim gibi garibanlara anana sövdüreceğine Semih AĞA ol. Olmam diyorsan da gün say kardeşim ASİMO ( Bakınız Google Asimo Semih Mahalle Takimi) Sen bu sezonu tamamla ben de tescilli ibneyim diye Arena'daki Galatasaray Dükkanının önünde stand açacağım.

Sabri için son sözlerimi çok önceden söyledim, ekleyecek bir şeyim yok. Futbolun dışında söyleyeceklerim bitmez. Aldığı paranın yarısını tribün eşkıyalarına dağıtıyor, sadece o değil, siz maçları seyrederken kafanızın tası sikiliyor, duvarları yumrukluyorsunuz ya, sebep olan çöplerin tamamı, amigolara, ve Zift Medyasındaki Galatasaray maymunlarına yediriyorlar. Ondandır yerli futbolcu sevicilikleri. Kimse aptal değil, aptal biziz, cebimizde 40 lira maça verecek paramız yok, dün Sabri 30 bin lira ekstra para aldı. Olması gereken oluyor. Dün yenemedik diye mutlu olmamışlarsa kabul ediyorum, maç bitiminden, hatta 20. dakikadan bu yazıyı okuduğunuz ana kadar ne kadar küfür ettiyseniz üstüme alıyorum. Benim ölmüş anama sövün ki bilerek kazanmadılar. Son 3 dakikada  4 gol pozisyonuna giren birini atan takım 88 dakika niye beklesin. Kayseri çok akıllı, iyi oynadı demeyin sakın. Pozisyonları yok, Bakın göreceksiniz bu hafta kendi sahalarında yenilecekler. Şov bitti çünkü, Sergen'i artık kimse takip etmez, futbolu bu ülkede en iyi kim oynadı en iyi kim biliyor desen ilk 3 e koyarım. Galatasaray'a nasıl gol atılacağını, nasıl yenmeyeceğini biliyor ki bu da sır değil zaten. Topu havaya kaldır, içeri şişir.

JOR Sikiği, hiç bir bok bilmiyorsun tamam, siktir olup gitmedin de dünkü kader maçına çıktın, bilet alınmamışsa bir maça daha çıkarsın en fazla. Kefal Eren Derdiyok'u stopere çek. Kefal koskoca balıktır, kafayı kopardığında Hamsi kadar et çıkmaz. bu uyuz da kafa olarak doğmuş, başka bir uzvu yok. Kafa içinde de beyin yok, gelen her kafa topuna vursun uzaklaştırsın. Senin de kafan yok, aklına gelmedi o zaman oynattığın kazmalara söyle kornere atacağına penaltı yaptırsın. 2 penaltıdan birini kurtarırdı. Yan top harici gol yemez zaten, bu yüzden de dikkat edin artık Muslera top da kurtarmıyor. Çünkü şut çekmiyorlar. Çekilen şutlar da top benden gitsin diye cılız pas oluyor.

Dursun, Cengiz, Levent, JOR ebenizin amına koyayım sizin, siktirin gidin, ülke zaten karışık iç savaş çıktı çıkacak, eğer çıkarsa karambolde ananızı ben tek başıma sikeceğim haberiniz olsun. Kim vurduya gideceksiniz, Sabri, Semih, Hakan, Carole, Selçuk siz de götünüzü kollayın, arabalarınıza iyi sahip çıkın, 59 yaşındayım ilk gördüğüm yerde yumruk yumruğa dalacağım, arabanızı görürsem çizeceğim. Siktirin gidin ananıza avradınıza daha fazla sövdürmeyin. Kanla irfanla getirdik bu günlere Galatasaray'ı, paralı çakalsınız diye Aslan Yuvalarının başında ulutmayız. Kendi payıma size geçen 1 kuruşum varsa ki var, zehir zıkkım olsun, hastane parası yapın, hepiniz Orospu Çocuğusunuz.