1 Eki 2015

Yol Yakın, Silkinin, Atın Şunları; Astana 2-2 GalatasarayYalçın Küçük, ODTÜ'de öğrenci lideriyken devamlı eylem yaparlarmış. Okulun kantinini de Satılmış adında biri işletirmiş. Bir gün rektörlüğe karşı yürüyüş planlanmış, başta Yalçın Hoca ''satılmış Rektör, satılmış Rektör'' sloganlarıyla yürüyüşe geçmişler.Kantinin önünden geçerken kantinci Satılmış öne fırlamış, Yalçın Hoca'ya yalvarmış eylemi durdurun diye.''ben rektörlük yapamam''

Bir tane Satılmış yüreği taşıyan var mı ? lan içinizde satılmış, satılık Galatasaray Vatan'ı hainleri. Ben anlamam, ben yapamam, Şebeke beni buralara getirdi, dayanamıyorum, Galatasaray Taraftarı dışarıda gördüğünde hepimize sövüyor, deyip, defolup gidecek olan lan. Neyimizi sınıyorsunuz, dua edin Kravatlı Eşkıyalar, tribünleri kuranlar yaşlandı, pes etti, çekilip gittiler. Yeni gelen nesil de maçlara maç başladıktan 5 dakika sonra gelip, 5 dakika kala maçtan gidiyor. İsteseler tribünden gelen güçlerini kullansalar, sizi Florya'da bile gezdirmezler, ama hepsi başka dertlerin sahibi yapıldı. Çoğu maç bile seyretmiyor, seyretse gole sevinmiyor, yenilse küfür bile edemeyecek kadar mayıştırıldılar.

Biz kaynar suya atılan kurbağalardık, atılır atılmaz sıçrar kurtulurduk. Şimdiki taraftarın kazanını ılık ateşte ısıttılar, yoldaş genç kurbağalar, Drogba'ları, Elmander'i seyrederek ılık suda yüzdüler, yavaş yavaş ateşi harlandırdılar. Şimdi kaynadı su, kurbağaların sıçramaya dermanı yok.

Küçük takım Hocası oynattığı oyuna bakmaz, aldığı 3 puanı sayar, bu yüzden o 3 puanı kim almış, ömrünü 1 hafta daha kim uzatmışsa aynı takımla sahaya çıkar. Şebeke'nin as adamı Selçuk için, yenen takımı değiştirdi sayılmaz. Cipsi o gelene kadar idare etti, ağası dönünce de kenarda zurna çaldırdılar. İt gibi biliyorlar 25 milyon taraftarın her birinin düşüncesini, Selçuk döndüyse, sözleşmesinde yedek bırakılamaz, bırakılması teklif bile edilemez yazıyorsa Bilal'in beklemesi lazım. Büyük futbol düşünürü Hamza, Bilal'i uzaktan şut atar kilidi açar diye oynatıyorum açıklaması yapmış. Gene lütfetmiş, size ne lan? ben istediğimi oynatırım, patron benim dememiş. Neyse ki köre atıp topalı vurmuş, İlahların himmetiyle, Sneijder'in vurduğu değil de Bilal'in vurduğu girmiş, tam isabet kaydetmiş. Kilidi açmış- ne demekse- Cengiz Han'a karşı savaşıyor sanki. Devreyi de unutulmaz, vazgeçemediği lanet olası 1-0 önde kapamış. İkinci yarı, açılmış kilitten içeri sızmalar beklemez mi? kafa tasında beyin olan yaratık. Beklemez, brekisefal kafa sandığımızdan başka işlere çalışmaya başlıyor. Hazır Turan Ellerde, Alman'ı, Hollanda'lıyı, Portekizli'yi maçın sonlarında nasıl oyundan çıkarır, bu maçı 1-0 nasıl bitiririm diye düşünüyor. O sırada Kazaklar Şampiyonlar Liginde ilk golü atıp tarih sayfası açmak istiyor, saldırıyor. Canlı bahis şirketleri Hamza'ya ana avrat söverek bize yardım etseler de takımı bir türlü öne çıkaramıyor. Maçtan sonra galibiyeti koruma iç güdüsü demiş, kime? Arsenal maçında 10 kişi kalmış, 120 dakika savaşmış, son topu kullanan takımın Büyük Taraftarı'na.

Sen Podolski'yi çıkarıp, oyuna korkudan Cipsi'yi alırsan, canına minnet, Bilal'in, Selçuk'un, hakan Balta'nın, Muslera'nın. yatıyoruz arkadaşlar, Yüce Gök yardımcımız olsun. Şansla alınan şeyler şanssızlıkla kaybedilir. Kazaklar'ın 2 golünü de kendimiz attık, şanssızlık deyip geçiştirilebilir tarafımdan, doğrudur, kazanılan 3 kupa maçını da kapsarsa tabi ki.

Semih Kaya 3-4 sene önce Akbil'le antrenmanlara gelirdi, maaşı da 5 bin TL idi. Neştere kafa atardı. Önce pantolon diktiler, şalvar gibi bol, cepleri de büyük biçtiler. İçine dolarları doldurdular, şimdi kaybedecek çok şeyi var, zengin oldu. şebekeye biat etti, direnişten vazgeçti. Atılan şutlara götünü dönüyor. ne gerek var, kötü futbolcu olman Galatasaray'da oynamana engel değil. Burak'a, Selçuk'a yakın ol, aldığın topu, Muslera'ya geri ver, 10 sene idare et. Hamza gitse bile yerine gelecek olan da aynı tekerin kestiğidir nasılsa.( yaşlı, köyde yaşayanlar bilir, kağnı tekeri öküzün bokunun üstünden geçince bok ikiye ayrılır, her iki tarafın da bileşimi aynıdır). Sen ya istifa et Asimo, ben kantinci Satılmış'ım de memleketin de güzel yerde, dön köyüne balık tut ızgara yap. ya da gel bizim ilçeye tekrar geri, Kartalspor senin göz ağrın, balıkçılar anana avradına küfür etsinler.

Beraberlik golünü yediğimizde mutlaka duymuştur, içinizde Hamza'ya küfür etmeden, vakurlukla maçı seyretmeye devam eden var mıydı? Korkudan Sinan Gümüş'ü soktu. Çok daha kolay maçlarda yavaş yavaş oynatarak sokuyorum diyen kafa, gir beni kurtar diye sahaya iteledi. Gölü attığında çıkan ses, gol sesi değil Hamza bu gol bir tarafına girsin diye atılan naralardı. Artık gol sesleri böyle çıkıyor.

Kesin bilgi; Sabri'nin aldığı para 3 e taksim ediliyor. 1/3 ü zift medyasındaki Galatasaray Maymunlarına gidiyor. Misal maçtan önce Hasan Şaş konuşmuyor, kusuyor. Burak'ın oynamaması dezavantaj diyor, meğer oynarsa penaltı aldırabilir, faul kazandırabilirmiş. Demek ki bunlar hakemi kandır talimatı veriyorlarmış. Sabri'yi övüyor ki haklı! Sabri 3, Denayer 1 asistle oynuyor. Hak Sabri'nin, 1/3 ten de hak edişi var. 1/3, Hoca, yönetici dediğimiz Kravatlı Eşkiya payı. 1 dakika oyuna girdi, 15.000 yuro muhasebeden çıktı, bu sabah hesaplara yatmıştır. 1/3 de Sabri'nin karısına Lombarcini, Ferrrari satan galericilerin payı. Son model arabaları parlatmaya başlamışlardır bile.

Hiç bir şeye yanmıyorum da, yarın antrenmana Sabri'nin kırmızı Ferrari'yle gelecek olmasına yanarım. Bu yangın, bu kin beni yer bitirir.

Umut Bulut maçtan önce ısınıyordu, biri top atıyor o stop ediyor, sonra ayağının içiyle pas veriyordu. maç seyretmeye giderken bahçede çocuklar top oynuyordu. 57 yaşındayım 5 dakika onlarla oynadım, daha estetik stop yapmadıysam namerdim. 2 metre eninde 100 metre boyunda bir alan düşünün, kenarları elektrikli çite kaplı. başlangıcına Umut Bulut ve sadece top koyun, 100 metreyi çarpılmadan kat etsin daha beter namerdim. Futbol topunun ırz düşmanıdır. Bilerek yapılıyorsa top yapım mühendislerine bilim ve topun ahlakı açısından binlerce teşekkür. Pakistan'lı top fabrikaları top siboplarını olabildiğince küçük imal ediyorlar.

Bir açıklaması vardır elbet, maç seyretmeyi bıraktık hesap soruyoruz. Sabri'yi, Olcan'ı, Burak'ı Selçuk'u neden oynatıyorsun, Yasin'i, Sinan'ı, Podolski'yi neden oynatmıyorsun. Bizim bildiğimizin dışında daha naif taraftarları tatmin edecek bir savunma vereceksin. Başarısız oldum, istifa ediyorum denekle de kurtulamazsın. Kirlettiğiniz futbolun hesabını hepiniz birlikte ödeyeceksiniz.

Yol yakın Galatasaray taraftarı, 1 kaç maç sonra derenin ortasında olacağız, atı değiştirsek bile boğulup gebereceğiz. Son çağrıyı yapıyorum. Alt yapısı  Türkiye'de bir takımda geçmiş, Fatih Terim'le şu ya da bu şekilde muhatap olmuş bütün Türk futbolcular kadro dışı bırakılacak. Kömürlü, toprak bir sahada antrenman yapmaya mecbur bırakılacak. Dayanamayan üstüne para vererek kaçacak, Hamza'nın Florya'ya girişi bile yasaklanacak.

Aksi takdirde bundan sonraki maç yazıları, kes kopyala yapıştır şeklinde yayınlanacaktır.

Şebeke'yle, Galatasaraylılığımın olanca kiniyle, tek başıma da kalsam savaşacağıma inanınız.29 Eyl 2015

#DirenGalatasarayTaraftarı; Galatasaray 2-1 GaziantepBaşın göğe ermiştir; taraftarın göz bebeği Galatasaray'ın muhtemel geleceği, Sinan Gümüş'ü oynatmadın. En az 10.000 kişi sayende maça gelmedi, Egonu tatmin ettin, ileride kendin bile inanmayacaksın, Galatasaray Hocası olduğun hatırlatılınca torunlarına anlatacaksın. Koskoca Sneijder'i, Podolski'yi oyundan çıkardım diyeceksin. Sinan'ı 10 dakika kala Kanije Kalesi savunmasına geçtiğinde oyuna sokacaksın ki, Çocuk pozisyona giremesin, gol mol atamasın. Sen de şans verdim gördünüz çakallığına oynayacaksın. Zift medyasındaki Galatasaray maymunlarını kullanıp 3 puanı Umut'la aldığına tabelacı Galatasaraylıları inandıracaksın.

Artık Hocalığını, insanlığını tartışmayacağım. Elinden geleni ardına koyma. Ligin en kötü takımına karşı, bırak Umut Bulut'u, malzemeci Veli'yi bile oynatsan gol atardı. Sinan atmasın sebebi nedir mutlaka çıkaracağız, vazgeçemediğiniz Umut boş kaleye atsın, koluna serum bağlatıp, ömrüne ömür kattığını sanadur. Siz Umut'un dostu umudun düşmanısınız.

6. hafta kalamozasına 3 puanı yazdık, inanın çocuklar ligin sonuna doğru bu 3 puan, - 8 puan olarak burnumuzdan gelecek. Yol yakın diye saldırıyorum, derenin tam ortasına gelmedik henüz, atı değiştirebiliriz.

Küçük takım hocalarının, amentüsü, mottosudur. ''Galip takım değiştirilmez'', halüsilasyon gördü Trabzon maçını kazandım sandı, Aynı orta sahayı ligin en kötü takımına karşı sahaya çıkardı. İstakoz'un planları aritmetiğe göre tutmuş sayıldı. Aynı takımı bir felakete kadar oynatır. Vikipedya zabitleri, Umut'un boş kaleye kaçırdığı golleri, düştüğü ofsaytları, Burak'ı aratmayan faüllerini yazmaz, boş kaleye vurduğu dandik şutun gol olduğunu yazar. Bir de bu şebekler çıktı, Koşu mesafesi tutucular. O şebeklere göre Bilal Bey iyi koşmuş. Bir tane akıllı Hoca ne zaman çıkacak çok merak ediyorum, al orta sahaya  2 tane zenci 10.000 metreci, her maç banko oynat, Dünyanın en çok koşan takımı ol, Nasıl olsa Avrupa Şampiyonluğuna oynamıyorsun, bari namın böyle yürüsün.

Büyük takımda aptal futbolcu koşar, akıllısı kaytarır, fazla koşmamak için topu koşturur, kaptırmaz. Fazla koşmak, kendisinden daha kaliteli takıma karşı oynayan takımın, dezavantajı minimize etmek için başvuracağı yoldur. 

Önemli olan 3 puandır diyen, beni okumasın. Maçın sonucunda kupa yoksa başınıza çalınsın kötü oyunla alınan 3 puanınız. işte tam bu yüzden, kombinesi olanlar bile maça gitmiyor. Bilal'le Umut'un, Podolskiyle Sneijderin takımında ilk 11 oynaması bizim asla büyük futbol oynamayacağımızın somut belgesidir. Nitekim attığımız ilk golü Hatırlayın, Umut Bulut vasat bir santraforun yapması gerekeni yapıp kaleye doğru gitse, gol olmayacak, kötü futbolcu olduğundan geri döndü, iyi ki de dönmüş, kendisinden sonra 8 futbolcu daha topa dokundu, ve klas bir büyük takım golü izledik. Eğri gemi doğru sefer yaptı. 

Soruyorlar bana abi kim iyi oynadı diye. Bana sorma, Hamza kimi çıkarmışsa bilin ki o iyi oynamıştır. Adam Galatasaray'a kötü futbol oynatmak üzere programlanmış robot gibi. Ne var ki DNA müsait değil, direniyor, pusudan her seferinde kurtuluyor. Her şeyi yaptılar da Büyük Galatasaray Taraftarına beyin ameliyatı yapamadılar. Taraftarın ortalama aklı, gelmiş geçmiş bütün Galatasaray hocalarından daha iyi bilir bu işi. Taraftar 1 kişi olsa ebediyen Galatasaray Hocası olarak kalır. Hele ki mevcut Hocayla mukayese bile etmem.

Bir maçın iyi maç olup olmadığını daha kolay anlamak için metod var. Maçı tekrar izleyebilir misin? Eğer izleyebiliyorsan o maç iyi maçtır. Var mı içinizde Galatasaray'ın her hangi bir maçını yeniden izleyebilecek çıkar mı?

Sinan Gümüş'e artık bir şey yapamam, futbol dışı bir cezası olduğu kesin, benden bu kadar. Tek Başıma başlattığım savaşta ne mutlu ki taraftarı da yanıma almayı başardım, kadroya aldırdım, yalandan da olsa oynatıyorlar. Çocuğu aklı hür, vicdanı hür Büyük Taraftara emanet ediyorum. Bundan sonra adamım Cipsi Rodrigo. Ben artık orta sahada gitar konçertosu dinlemek üzere kendimi rehabilite ettim. Takımdan iyi futbol beklemiyorum.

Biz eskiden Galatasaray forması seyretmek için tribünleri yıkardık. Içinde kim var bakmazdık. Mübarek formayı başka yerde görmemizin imkanı yoktu. Şimdi öyle mi, herkesin sırtında aynı forma var, maça gidenler içindekini de merak ediyor. Sabri'nin, Olcan'ın, Umut'un formasını seyretmek için maça niye gitsinler.

Yekta'dan, Eray'dan, Aydın'dan, Sabri'den takımı kurtaran büyük Galatasaray taraftarının, mevcut çöplerden, Olcan'dan, Umut'tan da kurtaracağına şüphem yoktur. Beklentim ise Kravatlı Eşkiyaların gemlerini ellerine geçirmeleri, bir daha asla Çöp futbolcu aldırmamaları, enerjilerini onları kovmak için harcamamalarıdır. 

Umarım o günleri görmeye ömrüm vefa eder.