21 Mar 2015

Taksim'den Aşağı; Ramiz Köfte 2-3 Galatasaray


Galatasaray ilk 11 i belli olunca başlar benim için futbol, son düdük çalınır, bir şeyler karalarız sonsuzluğa ve biter. Zift medyasının katran karası spor kanallarındaki medya maymunları ne söyler, ne yazar ilgilenmem. Ve en ağır sözlerimi Galatasaray kazanınca söylerim. Son söyleyeceğimi ilk önce söyleyerek başlıyorum.

Günahım kadar sevmem Edirnekapı-Habipler minibüs şoförünü, ama kefilim, Büyük bir Galatasaray Taraftarıdır, şaka değil adam geberiyordu. Serum bitince Florya'ya dönüp Ramiz Köfteyi kovsa şerefsizim bütün söylediklerimi geri alırım. Hadi biz profesyonel Galatasaray taraftarıyız, maçı okuyoruz, golü yiyeceğimizi, sonra  atacağımızı, sonra yemeyeceğimizi biliyoruz da rahatız. Abdurrahim ne anlar futboldan, bu maçı atlattı ama bir sonraki maçı atlatacağının garantisi yok.

FED dataları gibi sağlam, hipotezlerim var. Kadroyu öğrenir öğrenmez başlıyorum yardırmaya. Tabeladan bağımsızım, 3 puanı aldık ya rahat rahat yenileyelim. Ve testi kırılmadan su taşıyıcısını bir kez daha sopalayalım. Galatasaray kadro gurubundaki en büyük Türk oyuncu Sinan Gümüştür. Ligin son maçına bakacağız, ilk 11 de yoksa, Olcan ve Umut varsa en iyi ihtimal 3. lük maçı oynuyoruz demektir. Bu teori maç bazında da geçerlidir. Bilinçli bir atak yapma şansımız yoktur. Gol karambolden, kornerden, serbest vuruştan geldi geldi, ama korktuğum mesele bu değil. Galatasaray ne kadar kötü futbolcularla oynarsa oynasın nasıl olsa bir delik bulur çıkar golü bulur. Korktuğum akıllı hocalar, akıllı futbolcular, gereğinden çok daha fazla tehlike yaratır. Hiç bir savunma oyuncusu Umut'a, Olcan'a önlem almaz. Bu yüzden Galatasaray'ı yenme cür'etini gösterir, nitekim gösteriyorlar da.

Koskoca Sneijder Hacı Hüsrev'de maça çıktı. Eskiden ayı oynatırlardı o meydanda hatırlarım. Daha fazla seyirci olurdu. 18 milyonluk İstanbul'da 40 lira verip Sneijder'i Dünya gözüyle seyretmek isteyen 7-8000 kişi yok, biz neyin futbolunu konuşacağız. Bengaldeş'te gezse Sneijder'in peşinden 50.000 kişi gelir. Geçelim, daha ne kadar dip yapacağız görelim. Reyjart-Hagi-Terim-Mancini-Prandelli, paraşüt bir türlü açılmıyor Ramiz Köfte'ye kaldık. Çakılmamız an meselesi.

Maça damgasını vuran futbolcu Umut Bulut'tu. Futbolcu diyenle selamı sabahı kestim. Biraz iyi oynasa 2-0 geriye düşmezdik. Şimdi yazması kolay ama gerçek bu. İdare etse, bir kaç pozisyona girse de ilk yarı berabere bitse, Burak oyuna girmeyecek. Sahanın yıldızı Veysel Sarı gücüne güç katacak, goller geldiğinde çok geç olacaktı. Bir diğer futbolcu olmayan futbolcu Olcan'ın unutulmaz performansıyla gelen 2 gol şok etkisi yaptı. Bereket geri dönüş için hamle üstünlüğü ve zamanımız vardı. İki çöpten birini çıkarıp Burak'ı ateşe attık. Eğri doğruya denk geldi Umut maça mührünü bastı.

Muslera 2 gol yiyip rahatlamıştı, artık yemezdi, içimiz rahat olsundu. Maymuni bir top çıkardı, direk yardımıyla 3. gol girmediğinde kader ağlarını örüyordu işte. Büyük kaleci, Galatasaray iyiyse o da yemez, kötüyse kova.

Döve döve ilk 11 e girmek eskidendi, unutmuştuk. Şimdi devir dost, ahbap, kul köle devriydi. Adamın adamı olmazsan Sinan Gümüş gibi A2 maçlarında şov yapardın. Yasin savaşarak formayı aldı, Sneijder'le ver kaçları futbola dair kırıntılardı. Daldı kesti, Umut Bulut vuramadı, vursa pozisyon kaçmıştı, Selçuk affetmedi.

Yasin bir kere daha kuşandı, cenabetlik var kendisi atamıyor, belki de gol atmayı sevmiyor,  soldan aktı, Umut olsa kendisi vururdu, o Umut'a pas verdi. Tam Umut'luk pozisyon, 7.5 metre boş kaleye dürtecekti topu. Ne kaleci var, ne savunma oyuncusu, ballı ekmek kadayıfı, istatistik metre utanmadan golü Umut attı yazacaktı.

Usta bir kaç maçtır iyi oynuyor, 2-0 dan 2-2 ye gelmekle avunacak gibi değil, bu kez sağdan aktık Selçuk'la, Sabri'ye attı sandım, daha beteri Umut'tu topla buluşan. Kaval kemiğiyle tepti, top yerdeki adama çarparak havalandı, gol pası oldu, Kral golü, gol kralı özlemişti.

Artık Taksimden aşağı Kasımpaşaydı. Ben korkmadım 3. golü yeriz diye, 1-0 galip olsak kesin yeriz derdim, Muslera 2 tane yediği zaman büyük kaleci oluyor, korkma. 4. golü aramakta fazla istekli olmadık. Saldırmadık bu yüzden, ne var ki Apo'nun kalp çarpıntılarını düşürmek için Umut'un yerine futbolu öldürecek biri lazımdı. Futbol ölecekse bizde eksik olmaz katil. Sok Yekta'yı futbol topu icat edildiğine pişman olsun. Makinalı tüfekle yaylım ateşi yapar.

Melo'nun yerini Hamit kelle koltukta idare ediyor. Bu maçta da orta sahayı çok iyi tuttu regule etti. Selçuk'u öne attı. Sabri'de bir sıkıntı var öğreniriz, çıkınca Hamit sağ beke geçti. Sanırsam Emre Çolak girdi ama ben hatırlamıyorum, yanılmış da olabilirim. Var mı yok mu ben göremedim. Babel korkulacak yıllarını geride bırakmış, ben tırsmamıştım, tırsanlar da boşuna tırsmış.

Şimdi başkaları düşünsün, Fener-Beşiktaş maçı ne olur? El Şikesiko'nun sonucu ne olursa biz yarar? sorusunun net cevabı yok, öyleyse kesin biz kazanacağız.


15 Mar 2015

Geçen Maç SERF Demiştim Özür Dilerim Hocam; Galatasaray 2-2 Başakşehir


5-0 yenseydik de aynı şeyleri yazarak başlayacaktım. Kamu görevi yapan bir insana herkes iyi diyorsa, emin olun çocuklar o kuruluştaki en kötü adam odur. Maç bu 3 ihtimalli, katlanırız, neler görmedik? ama buna katlanamam, dayanamam, Aydın'a yanımda otur sana 15.000 dolar verdireyimin iyi insanlığı olamaz. Bu ihanettir, bu hırsızlıktır. Bu bir insan düşmanlığıdır. Aydın'ın çocuğuna yaptığın iyiliğin, bin beter kötülüğünü Birhan Vatansever'e, Sinan Gümüş'e yaptın sen. Fener maçından sonra SERF ilan etmiştim, Büyük Galatasaray Taraftarından özür diliyorum, hak etmediği unvanı vermişim, Ağasının hizmetkarı, Galatasaray'ı bitirmek için görevli Şebeke'nin maşası, bir virüs. Fatih Terim'in Galatasaray'a attığı son kazık.

Ey Büyük Galatasaray Taraftarı; 5 cm uzağa işeyebildiği için Başkan sandığınız prostatlı Liselinin, Dolmuşçu Şebeğin yönettiği takımınızla, bu salağa rağmen 4 yıldızı görebilirsiniz, ana inanın çocuklar değişmesi pek mümkün görünmeyen Kravatlı Eşkiyalar Sistemi sürdüğü müddetçe 5. yıldızı torunlarınızın torunları göremeyebilir.

Sultan   Süleyman, biraz eğlenecek çağırmış Sümbül Ağa'yı,
-Sümbül Ağa öyle bir suç işlemiş ol ki, özrün kabahatinden büyük olsun.
-  Gece Hürrem Sultan'ı pandikledim Hünkarım.
-Neoooo, ağalarrr, alın şunun kellesiniiii, niye yaptın laaaaann
-Kusura bakmayın Sultanım, karanlıkta Hürrem'i sen zannettim

Algoritmayı vermiş Motor Sanat Terk.

Futbolcu çetesi emri altında zaten. Mancini'ye, Prandelli'ye teneke bağlattı. Açıklardan Bruma'yı çakma Çin burma bileziği gibi geçirdi, diğer açığı artık kim aldırmışsa, kupa maçlarında, emeğiyle aklıyla zor kullanarak girdi. 65 de benim aldırmadığım Yasin'i çıkar, galipsen maçı tutacak çöpün birini alıp yat, mağlupsan  18 e alıp banka hesabını doldurduğun forvet çöpü sok. Gerisini Yüce Gök'e havale et. Bizim götümüzü doğarken Evliyalar yalamış. Hacı Yatmaz'ız. Titanik'te yılbaşı partisi için akşam kokteyline şarap mezesi yapılacak canlı yengeç olsak, gemi batar yine bize bir şey olmaz yırtarız.

Hepimiz ağlıyoruz ve soruyoruz, neden bu değişikliği yaptın? özrün ne Sümbül Ağa?

-Ezberimize göre 65 de çıkaracaktık her maç olduğu gibi. Şansımız varmış ki kötü oynuyordu zaten. 2-0 da öndeyim, Bruma ,Ağa'nın futbolcusu, yanılmış olamaz, bakarsın ayağına top çarpar gol atar da hala varsa Fatih Terim kulu taraftar, minnetle anar, Yasin'in kimsesi yok, kafasını koparayım dedim. İyi oynamaya başladı, Koskoca Galatasaray'ın küçücük beyinli Ramiz Köftecisiyim, 5 dakika iyi oynadı diye ilkelerimden mi taviz vereyim. Özür diler geçer giderim.

Rakiplerin bizi yenemeyip, Feneri, Beşiktaş'ı yenmesiyle beleşten atılan fark, 2 maçta kapandı. Objektif olmamız gerekirse şu an en iyi ihtimal 7. 8. olmamız lazımken Şampiyonluk hayalleri kuruyoruz.  Başakşehir maçını baz olarak alsak bile 5 saniyede golü yiyorduk. Maçın hakkı en az 3 farklı yenilgiydi.

3-0 yendiğimiz maç yazısında bile yazdım. Tekrar yazıp not olsun diye sonsuzluğa bırakıyorum.

Ligin son maçını bitiren kadroya bakınca bu notu hatırlayın. Olcan-Umut Bulut var, Sinan Gümüş yoksa en iyi ihtimal ligi 3. bitirdiniz demektir. Bu da demek oluyor ki bu sene de küme düştünüz.

Maçı 4-2 kazandık mı Muslera ne sevimli geliyor değil mi çocuklar. Kedi diyenler Panter diyenler çok sevimli bulanlar. 2 tane kurtarmıştır, 3 lüye icabet etmiştir. Yediği 2 gole kimse aldırmaz, gelsin 3 puan. Bir maçı da sen al be kardeşim. Yan toplarda, serbest vuruşlarda felç geçirirsin, ayağına gelen topu taca şişirirsin. Tamam kaskon var Sinan Bolat'la, Eray'la ömür boyu yapılmış. Hasarlı da olsan tam ödeniyor. Yedeklerin bok çuvalı bile değil, Kentsel dönüşüm şantiyesinde amele olsan, 100 senelik köhne apartman yıkılsa 1 tane tuğla bile tutamazsın. Gel gelelim bizim Polyanna Taraftar gözünde Dünya'nın en iyi kalecisisin.  Kredin sonsuz, tıka basa gol ye, bizim gibi salakların parasını da al götür.

Chelsea maçında stoperler 2 kafa gölü yedirdi, elendiler. Sen de fazla yüklendin dedi birisi maç esnasında. Evet yedirdiler,takım erken elendi, ne var ki seneye o kupayı alma ihtimali var. 10 maç kaldı bir aylık kazancını Galatasaray'ın her hangi bir maçına galibiyet basabilecek taraftar çıkar mı içinizden? Her maçı kaybedebiliriz, her maçı da kazanabiliriz. Tam bir langırt ligi, Sen Şampiyonluk savaşını yaptığın takıma yenil, başka bir takım gitsin onu yensin aradan sıyrıl, takımı ben Şampiyon yaptım de. Defolun lan başımızdan. Yıllardır korkuttular kandırdılar, takımı Ruslar, Araplar alır diye. Alsın ne var bunda? Galatasaray'ın sahibi Adanalı bir ağa olsa bundan çok daha iyi. Hamza, hoca olacağına takımın sahibi olsa 1 puan kaybetmez, 1 doları oynamayan futbolcuya vermez. Son 20 senenin bütün Başkanları, yöneticileri, Hocaları ya salak ya hırsız. Galatasaray'ın muhasebesine bakan müdür senede 5 milyon dolar çalmıyorsa o da ya salak, ya evliyadır.

Sabri sakatlanıp çıktı sandık, meğerse devreye girerken attırdığı muhteşem gol yüzünden cezalandırılmış. Yerine Tarık girdi, Kol saati gibi geçirmişler.  2 sene de kavgasını verdik almak için. Bizde pozitif ırkçılık var, Sinan Gümüş zenci olsaydı, ya da Fatih Terim 10 milyon yuro verip aldırsaydı, Bruma yerine şimdi onu seyrediyor olacak, Fatih Terim'e de tapınacaktık. Nerede onda o akıl? Mehmet Ekici bizde olsa diye iç geçirenlere rastladım. Bizde olsa Florya'da oynanan A2 maçlarında frikik golleri atardı. Arada sırada oynasa kornerlerinde kimse kafaya bile çıkmaz, serbest vuruşun başına geldiğinde Selçuk'tan, Burak'tan sopa yerdi. Buraya yazıyorum Mehmet Ekici bizim sepet kaleciye kornerden gol atacak. 

Başakşehirin hocası bizim, Uğur, Ferhat, Yalçın, Alper Tuğ, Alpaslan bizim, golü atan Mehmet Batdal bizim. Dua ettik, bizim olmayan Semih Şentürk yoktu, olsaydı ilk maçın skorunu arardık. Nitekim daha ağır oldu. 3. gölü yememek için kaleci adamı 18 dışında indirdi.

Prekazi'nin golcüsü Tanju'ydu, Hagi'nin Hakan Şükür. Lincoln'ün Baroş'u vardı, Sneijder'in golcüsü Umut Bulut. Ver kaça girsen biri ayağıyla biri kaval kemiğiyle oynuyor. 1 metre eninde 100 metre boyunda bir hatta topu ver kenarlara değmeden 1 saatte gidemez o yolu. Hamza'nın haklı olduğu bir nokta vardı, onda da arkasında duramadı. Sneijder Hamza'nın futbolcusu değil. Umut Bulut- Sneijder aynı takımda oynamaz. Forvet adamı çıkaracağına Sneijder'i bile çıkarsa maçı vermezdi. Sneijder'in özelliği 3 lük atmak. 2 maçta tek bir pozisyon yaratamadılar. Tıklamayla oynayabildiği adam da Yasin'di onu da çıkarınca pozisyona bile giremeyeceğimizi hepimiz biliyorduk.

Eğri gemi doğru sefer yapamaz. Tüpçü-Aziz-Motor Sanat Terk şebekesi futbolun başından kaybolmadığı sürece, futbol , özelde Galatasaray Taraftarı genelde pis akvaryumda yüzmek zorunda olan temiz balık taraftarları için zulümdür, acıdır, gözyaşıdır. Ömrü yetenler bekleyecek, biz tabelayla, kupalarla ilgilenmiyoruz, Galatasaraylıyız, pis akvaryumdan lağıma da atsalar değerini kaybetmez, çekeriz bu cefayı.