25 Haz 2009

Arabalı Basket


geçen gece GS televizyonunda takılıyordum, bir ara bizim meşhur tekerlekli sandalye basket takımının maçına denk geldim. Önce meraktan biraz seyrettim. Bilirsiniz basketten anlamam, sevmem, ancak bu başka bir şeydi. Adına başka spor adı konması lazım bence.
Basket maçına gitmeye karar verirsem, ben bundan sonra tekerlekli basket maçına giderim. benim için daha zevkli. O ne büyük sanat, top olmasa bile arabalarla yaptıkları inanılmaz. Hem araba süreceksin, hem top oynayacaksın. Bizim ülkemizde milyonlarca kişi sakız çinerken yürüyemez iken bu adamlar destan yazıyorlar.
Arabalı basket ligi kurulsa bari. Zaten varda, gerçekten sakat olanlar oynayabiliyor. Sağlamlarında oynaması gerek bence. Ne farkı var ki, arabaya oturduktan sonra kimi oynatırsan oynat. Hepimizden sağlıklılar, hepimizden hünerliler. Dünya'ya meydan okudular, eğer kabul ederlerse bendeniz bundan sonra tekerlekli basket takımının taraftarıyım.

1 yorum:

Gala's dedi ki...

vuvuzela yı destekleyen bi blogum var. aslında sesi değil zihniyetle daha çok alakalı. destek olursanız sevinirim. neden vuvuzela yazısını okursanız daha çok anlarsınız beni. çok farklı bakış açısı.siz bi gelin ;
http://forzavuvuzela.blogspot.com/