5 Nis 2015

Üüüççç, Üüüçççç; Galatasaray 4-2 Karabükspor


Büyük Galatasaray Taraftarının geleneğinde yoktur, kendisinden çok zayıf takıma karşı 2-0 öndeyken 3.yü ve daha fazlasını istemek. Sneijder geometrik bir atış yapmış, durumu 2-0 a getirmiş. Normali bundan sonrası futbol şovu olmalıydı. Ne var ki 2-0 dan maçı vermeyi test etmiş bir taraftar için 3-0 ın bile garantisi yoktu. Biraz bekledi, oyun rölantiye girdiği an gürledi, Üüüüüüüüç,Üüüüüüüüç. Takım, Taraftar gazıyla, kimin basiret bağlanması sonucu futbolcu lisansı almış, hangi Evliyanın dualarıyla kendini Galatasaray'da bulmuş bilinemeyecek olan mucizevi Galatasaray Santrforu'nun golüyle 3 ü bulmuş şov başlamıştı. Sneijder zevk yapıyor futbol seyrediyorduk ki, limon gecikmedi. Galatasaray'ın kiralık futbolcusunun asisti, Hakan Balta'nın golüyle korku filmi tekrar vizyona giriyordu.

Yılmaz Vural bu ülkede futbolu bilen 3 Hocadan biriydi benim için. Bugün itibarıyla verdiğim bu unvanı geri aldım. Gitmiş maça balık bir golle tutunmuşsun. An meselesi Ramiz Köftenin yapacağı salaklık. Beklesen tam Sneijder'i çıkarıp, bir diğer futbol mağarası Olcan'ı oyuna almak üzereydi ki, 2. golünü attı Galatasaray'ın kiralık futbolcusu. Ramiz Köfte değişiklikten vazgeçti. Sneijder'in 10 saniye maçta kalması bile Cehennemin diğer adıydı, geçmiş olsundu Deli Yılmaz. Kısmet bir sonraki düşmek üzere olan takımın başıydı.

Dere geçerken at değiştirilmezmiş, öyle bir değiştirilir ki, at at değil, rodeo boğası, 3-0 da bile rahvan yürüyemiyor. İlla tepinecek. Ezberlemiş Arena'da maçla beraber saldır, golleri bulunca 65 e kadar bekle Yasin'i- pardon sopayı yedikten sonra bundan vazgeçti-, Bruma'yı değiştir, gol yiyeceğin garanti, idare et, kan kustur taraftara, sonra forvetten birini daha çıkar, varsa elinde Yekta gibi bir balta al, oyunu Yüce Gök'e havale et. Uçuk gelecek ama, bu bir bilgisayar oyunu olsa ben de Galatasaray Başkanı olsam, Ramiz Köfte'yi bu gece kovar, takımı Hamit'e teslim ederim. Bu gidişle Galatasaray, Şampiyon olmasına olacak da milyonlarca Galatasaraylının ömründen ömür gidecek.

Taraftar için maçın günü, saatinin önemi yok. Bakmayın hiç bir şeyden anlamayan maymunların ahkam kesmesine. İster gündüz, ister gece, istersen gece 3-5 maçı oynat, ne kadar taraftar maça gidecekse o kadar gider. 50.000 kişi gelecek diye kolpa yaptılar, tribünler yarı yarıya boştu. Mesele çözülmeden, taraftarı tribünlerden kaçıran sebep bulunup, ameliyat yapılmadan bu taraftar sayısı, Şampiyonluk maçında da aynı olur.

Taraftar yok, Yönetici yok, Hoca yok, Golcü yok, Ön libero yok, Kale boş, futbol alemi top yekun saldırı halinde takım lider, inanılır gibi değil. Kale boş dedik ya açalım biraz daha. Yediği iki golde hatası sıfır, nankörlük etmeyeceğim, iftira atmayacağım. Hatta hakkını vereceğim bu maç. Serbest vuruştan gol yemiyor, bu konuda uzmanlığı var. Barajı kendi soluna top gelmeyecek şekilde kurdurdu, çocukken mahalle maçlarında yapardık, penaltı atılacağı zaman ortada durmayıp vuruşun uçacağımız uzak direğe atılmasını sağlardık. Muslera'da aynısını yaptı, barajın kapattığı köşeye yakın durdu, vuruş sahibinin tek seçeneği vardı. Bereket son serbest vuruş golünü yediği adam kendi takımındaydı. Avı sağına bekledi, balık zokayı yutmuştu, mükemmel bir suplajla çıkardı. Bir kaleci kurtarışından ziyade bir hile, bir blöf söz konusuydu. Gelen topları taca doğru şişirdi, pas trafiğinde yoktu, satranç oyuncusu gibi düşünüp topu oyuna sokmaya çalışıyordu. Bugün gol yemez diyenleri acı sürprizler bekliyordu. 2 gol yemese doymayacaktı. İlk yarıyı boynumuza ilmek geçirmeden bitirdik. Kronometre tuttum topun oyunda kaldığı süre 11.23 dakikaydı. En az yarım saat uzaması gereken maça 2 dakika ilave edildi.

Acaba diyorum Prandelli biraz daha kalıp öyle mi kovulsaydı. Şampiyonlar Liginden hezimet yeyip atılmıştık nasıl olsa. Devreyi görseydi de, 2015 i göstermeseydik de Ramiz Köfte'yi öyle getirseydik. Hatta Taraftara narkozu verip son 15 maça kadar dayanmasını sağlasaydık. Yeminle 15 de 15 yapardı. Gazı, yağı tuzu, yemi 15 maçlık Hamzaoğlu'nun. Hani Cevat Güler'i hatırlayın, son 8 maçı alıp Şampiyon yapmıştı.  Cevat hoca 15 maç kala gelse son 8 maçı çıkaramaz, 5. bile olamazdık. Kalp hastası olan Galatasaray Taraftarı bence kalan maçları seyretmesin. Edirnekapı-Habipler minibüs şoförü dayanıyor ben de dayanırım diyenlerin sorumluluğunu üstlenemem. Ben tecrübeli taraftarım, biz ne savaşlar gördük, bunlar tatbikat.

Sneijder'e biraz daha yalvarsak da Emre Çolak'ı da ilk 11 oynatın dedirtsek mi acaba? Yasin Öztekin'i futbolcu yaptı, Emre zaten futbolcu, 3 ü beraber oynasa oyun kalitesi 5 e katlar. Maçlar 3 er kişilik oynansa Sneijder-Emre-Yasin takımı uzak ara Şampiyon olurdu. Yine de takım içinde takım olur, top göstermezler. Melo dönene kadar idare etsek, Burak zaten bu hafta döner, takım ritmini bulur, şer cephesinin büyüklüğüne ve gücüne rağmen Şampiyon olur.

Bizim Kravatlı Eşkiyamız Çakal Ali, Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırıdan ders çıkarmalıyız demiş. Biz de 4 senedir aynısını söylüyoruz, ders çıkaramadığınız için oluyor zaten bunlar.  Hadi diyelim ders çıkaracaksınız, söylesene şebek ne dersi peki. Şike yapılmış ceza verilmemiş ağzınızdan futbolun adaleti için tek laf çıkmamış. Adaletten umut kesilince adalet arayanların yapacağı eylemler ne kadar acımasız, ne kadar kalleşçe olursa olsun sürpriz değil. Fenerbahçe Şampiyon olmuyorsa sanki Dünyanın sonu geliyor. Gamlı Baykuş çok daha büyük provokasyonlara hazır olun diye uyarıyor.

Son gol Burak'ın bebeğine gitti, ben maçı Sneijder'in serbest vuruştan attığı golde kaleciyi hatalı bulan Melih Gümüçbıçak'a hediye ediyorum, maçın adamına Hamit (Sneijder seçenek dışı), maçın bidonuna Umut Bulut  diyor, bu haftayı kapatıyorum.

1 yorum:

sefa dedi ki...

Geçen hafta 22 numaralı "Sessiz Teneke" 122 de kalmıştı.Bu hafta 123.üncü rakip golüne direkt imza atarak Riva daki patronuna ve işverenine Selam göndermiştir..1996 da aynı sebebi malum(tamamen duygusal) Vedat İncefe belasını Galatasaray'a hediye etmişti imparator hazretleri...Şimdilerde yine yanında bir iş vermiş...şampiyonluk gitmeden 22 numarayı bizim kaleden uzak tutmak lazım...Yakışıklı,efendi,sessiz ve topukları yerde Duran değil,savaşan,motive ve parmak uçlarının üzerinde kedi gibi Duran futbolcularla şampiyon olabiliriz..