20 Eki 2013

Bel Fıtığı; Galatasaray 2-1 Karabükspor

Kırkpınar baş pehivanını gözünüzün önüne getirin. Güçlü, kuvvetli, pazulu, kaslı, ensesi kalın, bir künde atsa dağı yamultur, bir oturuşta bir koyunu tek başına yer. Dış görünüşü böyledir, ama bir bel fıtığına yakalanmaya görsün, o dev gibi adam, dört büklüm yerde yığılır, 10 yaşındaki çocukla güreşse tuş olur.

Galatasaray bel fıtığı hastasıdır. Omurgayı oluşturan 5 omur, l1,l2,l3,l4 ve l5 sırasıyla, Muslera, Semih,Melo,Sneijder,Drogba'dır. Omurları bir birine bağlayan diskler vardır. Yani diğerleri, bu disklerden biri, bu maç için Ceyhun, Aydın, Sabri, Hakan Balta, başka maçlar için Yekta, Emre, Amrabat fark etmez, çünkü tamamı deformedir ve koskoca Galatasaray'ı danalar gibi böğürtmektedir.

Melo'nun yanında Ceyhun oynamaz kardeşim. Bakarsın o maça denk gelir, deforme diskler omurlara baskı yapmaz iyi oynar, kazanırsın. Ama hiç bir maçın garantisi yoktur. Galatasaray taraftarı maymuna döndü, top bir bakıyor, koskoca Hollanda ulusal takımın oyun kurucusuna değiyor, adam aslında unutulmaz pas atıyor belki de, ama sonra bir daha bakıyor, top Burak'a doğru gidiyor. O anda herkes elindeki telefondan, maçı televizyondan seyredene soruyor, ofsayt var mıydı lan. Her seferinde var ofsayt çocuklar. Ben yan hakem olsam, şerefsizim Burak en az yarım metre geride bile olsa bayrağı kaldırırım. Neme lazım, sahtekarın Peygamberi, ya yedirmiş ise. Rezil olacağıma, haksız bir gole sebebiyet vereceğime, baştan haksız gol pozisyonuna mani olurum daha iyi. Ve ben hakem olsam, Burak ikili mücadeleye girdiğinde yere düşen varsa, kendisi bile olsa çalarım Burak'a faulü.

Maçı televizyondan seyrettim, maç biletim olduğu halde maça gitmedim. Beni maça koşturacak bir takım yok, maçtan önce de bom bok oynayacağımızı yazdım. Maç boyunca da Burak'a küfür etmekten, şu yazıyı yazdığım 2 saat sonrası bile çenem ağrıyor. Burak belki de sezon sonuna kadar hiç gol atmayacak. Boş kaleye bile garantisi yok, vuruş tekniği hak getire, gol postta, gol standartı bok getire, ne çok severdim, koskoca maçta, her hareketi faul, her pozisyonu ofsayt. Karabüklü futbolcunun atıldığı pozisyon bile ofsayt, faul yok. Şerefsiz, sahtekar futbolcular arasına adını yazdırdı, her maç gol atsa da benim için çöp futbolcudur, geçmiş olsun.

Galatasaray maç kadrosunu gördüğümde, çok kötü oynayacağımızı öngörmüş, haklı çıkmışım. Başımızda Dünya Çapında bir hoca var ya, şimdilik maç bazında değerlendiriyorum. Bir bok bilmiyor. Takımın yarısından fazlasının çöp olduğunu, her hangi bir taktiğe, tekniğe cevap veremeyecek şekilde bel fıtığı olduğunu tespit edememiş. Oyuncu gurubundan, sahaya çıkardığı 11 de oyun kurucu yok, sağ açık sol açık yok. Takımın tek açığı Bruma yabancı kontenjanına takılıp, tribünde oturuyor. Mancini'nin özürü kabahatinden büyük. Gökhan sakatmış, stoperlerden biri sakatlanırsa ne bok yermiş, bu yüzden Dany'yi rezerve tutmuş. Aklı sıra haklı çıktı, Hakan Balta sakatlandı, 10 kişi oynasan ne yazar. Çok mu zor kardeşim, Semih sakatlanırsa geçir Melo'yu stopere, Şecu zaten tren çarpsa yere yıkılmaz, değer mi Bruma'ya kıymaya.

Rakip 10 kişi kalmış, durum berabere hiç mi B planın, C planın yok be usta. Aynı oyunu oynadığın gibi Aydın'ı içeri alıp bizle taşak mı geçiyorsun. Tugay sen de ne ayaksın, Hasan gibi, Ümit gibi, ben bilmez merkez bilir diye maaş mı alacaksın? Adam Aydın'ı futbolcu sanabilir, uyandırsana. Patlamaz hocam, barut yok Aydın'ın imalatında. İstediğin kadar sürttür, ısındır, tetikle olmaz. Midemizi bulandırmayın bari.

Oynattığın oyuna bak, Kimle oynarsan oyna 4 bek le çıkıyorsun, sanki değişmez ayetmiş gibi. Galatasaray bizim Mahalle Takımı'yla maç yapsa yine o 4 bek sahada olacak demek. Selçuk'u sol köşeye atmış, ilk 30 dakika topa değmedi. Bu gidişle Mustafa Sarp'a döner. 80. dakikada bir pas atar, ''aaa Selçuk oynuyor muydu ya'' der millet. O da ne yapsın, kankası Burak Yılmaz'a gol attırabilmek için oynar olmuş. Sanki dışarıdan birisi talimat vermiş gibi ısrarla Snaijder'e pas vermiyor Selçuk. Bir yerde haklı, ben olsam ben de vermem. Çünkü ikisinden biri fazla eğer takım muhteşem top oynayacaksa. Bir çöplükte 2 horoz fazla, o da ekmeğinin peşinde. Bari Tay Burak'a golü ben attırayım da, yerim garanti olsun sevdasında.

Tay Burak gol atacak diye biz en azından 7-8 potansiyel gol pozisyonundan oluyoruz bence. Baş belası bir futbolcu, Hoca mezar kazıcısı. Oynatsan, ya atar ya atamaz, oynatmasan takım atamaz sa faturayı sen ödersin şu yok zamanda. Ben olsam oynatırım, ama it gibi koşturmam. Eğer taktik buysa, bu bir bok bilmeyen hocalar takımı böyle oynatacaksa da Burak da 10-11 km koşacaksa, hiç beklemeyin, takımdan atın kardeşim. Burak bu taktikle sezon sonuna kadar 2-3 golü ya atar ya atamaz.

Ayı Eboue oynamadığına memnun mu olsak, Sabri'nin oynadığına mı yansak. Taraftar çilesidir. O Ali Sami, Yen 3 lülerin unutulmaz Amigo Sabri'sine de bir şey diyemiyorsun. O zaman onunda yolu var, Sabri banko oynayacak, ama onu yok sayacaksın. Topu sağ tarafa tevzi etmemeye çalışacaksın. Sabri'yi orta yaptırmak, şut çektirmek, Sabri'yle ver kaça girmekten kaçınacaksın. Sabri oynayacağı en unutulmaz maçlarını oynadı, ki o maçları hatırlayan yok. Kan işeyeceğiz, kızılcık şarabı içmiştik diyeceğiz. Başka yolu yok.

Takımın yarısı Melo'dur. Bu maçta da bir kere daha bu teyit edilmiştir. Topa ilk basan futbolcuya bu kadar hayran kalacağıma inanmazdım. Benim hayranlık duyduğum futbolcular 10 numaralardır. Oynadığı ilk maçtan beri, beni bir kere bile hayal kırıklığına uğratmadı, Florya'da yangın çıksa ilk kurtarılacak Melo'dur. Futbolun Savaş Tanrısıdır. Bir kere bile geriye doğru pas vermedi, aman Melo takımı eksik bırakayım deme. Sen yoksan biz 1 kişi eksiğiz haberin olsun Pitbull.

Şu ana kadar maça giriş yapamadık. Sıfır gol pozisyonu, yerde yatan futbolcular, en az 30 dakika uzaması gereken maç, futbolcuların sahtekarlığı, hakeme yardımcı olmaması nedeniyle maçı kötü yöneten hakem. Beleş bir golle öne geçiş, ve Muslera'nın o lanet olası vakit geçirme nöbetleri. Kaleye gelen ilk topun girmesi. 55. dakikada Burak'ın sahtekarlığıyla 10 kişi kalan takımın, küçük hocasının 1 puan için çirkef olmatya rıza göstermesi, Sneijder'in füzesini yedikten sonra, yerde yatmayı bırakıp, debelenmesi, cebelleşmesi, taraftarın maç bitsin diye 5 dakika kala ıslığa başlaması,

Netice bu, Galatasaray yendi, 3 puanı aldı. Bizim gibi Hatice sevdalılarının bam başka hülyaları vardır, turuncudan iz taşıyan sarılı, vişneye çalan kırmızılı takımı izlerken. Bir an gözünüzü kapatıp hayal edin, biz Santraforu Drogba, 10 numarası Sneijder, ön liberosu Melo olan bir takımla oynuyoruzu düşünün. Valla kabus gibi, korku filmi gibidir. Bu adamlara kötü futbol oynatmak için çok büyük Hoca olman lazım. Yok bu kötü futbola benim katkım diyorsan, çok acil bir beyin cerrahını ilk antrenmana çıkarın. Deforme olmuş diskleri temizleyip atsın, bel fıtığı bu, vurduğu zaman felçsin. Hadi ıkına sıkına, sürüne sürüne bu maçı atlattın, dost acı söyler Sinyor, takımın Türk futbolcularının futbolcu lisansı sahibi olduğuna aldanma, Kopenhag maçında tutar siyatik siniri, kısmı felç geçirir, bir hezimet de sen yersin.

Galatasaray Taraftarının vakti yoktur, senin paşa keyfin yerine gelecek diye, bekleyecek değiliz. Bir kaç maç daha operasyonu gerçekleştiremezsen, masaya sen yatarsın haberin olsun. Bizim anestezi ekibine de güvenme eks olursun, vaktinden önce dönüş biletini çek in yaptırırız. 2 lig maçından aldığın puan 3 değil, sıfırdır, otur yerine. Biz sana enkaz devretmedik, anlı şanlı Şampiyon takımı bıraktık. Aklını başına devşir, Şampiyonlar Ligi maçıyla da aldığın zayıfları kurtar, hadi koçum.2 yorum:

zachpaulsen dedi ki...

Galatasaray'a hem içeriden hem dışarından operasyon yapılıyor. İçerden bizanslı, kafatasçı liseliler, dışarından her türlü orospu çocuğu medya, tipini feriştağını sktiğimin at suratlı demirören ve köpekleri artı hakemler vs... ama beni en çok üzen ve operasyonun en büyüğünü pasaportundan türk yazan ve sırf türk pasaportu olduğu için şu şanlı formayı kirleten çapsız, karaktersiz, kifayetsiz, yeteneksiz, iş ahlakından yoksun ciğeri beş para etmeyen 'yerli' şerefsizler yapıyor.

hadi sabri,aydın,balta,ceyhun,emre,yektayı anladık bunlar futbolcu falan değil peki bu Selçuk'a Burak'a ne oluyor? her gece alemlerde karı sikmekten mi ayakta duramıyorsunuz yoksa mafya bozuntusu hocanıza köpeklik vefası adına mı tavır yapıyorsunuz?
ya Semih'e ne demeli? ayakta duramıyor, aklı nerede belli değil? adamını unutuyor, kaçırıyor, güçsüz...
nerede hamit? yılda 3,5 milyon alırken iyi 3 aydır bel ağrısından yatmak nedir?

abi bu yerli oyuncu kadrosu varken ve elde yabancı kısıtlaması denilen kancık, şerrrefsiz uygulama dururken; çapsız iktidar yalaması Fikret Orman ve en büyük it oğlu it köpek Aziz piçi ve onların ve iktidarın köpeği at suratlı demirören varken biz sahada ne futbol, ne futbolcu ne de hatice izleriz.

sinyor ne yapsın? yanlarına 5 tane türk iliştirmen gereken her maçta bize kahır, küfür, sinir ve asabiyet baki kalır.

kopenhag maçında en azından olabildiğince yabancıların sayısının bol olduğu bir takım ve mümkünse Burak'sız bir ilk 11 kurarsa belki bir umut futbola benzer bir şey ortaya çıkar diyorum.Adsız dedi ki...

Sabri'yi savunmak,10 maçta bir güzel oynamasını beklemek.. çok garip.10 yıldır bu takımın el freni Sabri..