19 Tem 2013

Üzülme Be Sipsi; Kankalarına Bir Şey olmaz.

Vestvaalen'de Dortmund'u indirdiğimizin gecesi. Takımdan önce vardık otele, dışarıda en az 10.000 Galatasaraylı var, Stadyumda 60.000 kişiydik. Güvenlik amiri Savaş, Ali Sami Yen numaralı tribün amigosu Mehmet Kızılay'ın arkadaşı. Şahidimdir, bir kaç kişi girebildik lobiye. Takım geldi, Hagi'si, Popescu'su, Taffarel'i, Ümit'i,,, her gelenle kucaklaşıyoruz. Kucağımı açtım, çocuuk diye bağırdım, yanımdan geçti gitti şerefsiz. Mehmet'e '' bu adam sanki yenilmiş takımın futbolcusu lan'' dedim. Mehmet Kızılay tasdik etti, '' bu şerefsiz Fenerli'' dedi. Bildiğinden değil, o an öyle söyledi. Bu anlattığımı kimse bilmez, bu anlatacağımı herkes bilir.

Takım Yarı finalde, 2-0 yendiği maçın rövanşında, İngiltere'de. İlk yarı 2-2 giriyoruz içeriye, 2 tane daha yesek bile finaldeyiz de maç İngiliz takımıyla oynanıyor, son düdüğe kadar garantisi yok. Fenerli Emre devreye giriyor, durup dururken atılıyor, beyin sınırlı olduğundan içeriden yapabilecekleri tek şerefsizlik atılmak. Nitekim takım güle oynaya 5. Şampiyonluğa giderken, önceden yaptıkları planı devreye sokup Okan'ı durup dururken oyundan attırıp, yıllar sonra ödülünü, madalyasını fazlasıyla aldı. İnsan demeye dilim varmıyor, yılandı, akrepti bir kaç şerefsiz hayvanı ihmal edebilirsek, yeryüzünün görüp görebileceği en adi yaratık Emre Belözoğlu'dur.

Buraya kadar niye kafa ütüledik, kendisiyle ilgilenmiyoruz, ilgilenmeyeceğiz, beter olduğunu görmekten mutluluk duyacağız. Duyacaktık, ta ki bizim 10 numaralı kaptanımız, geleceğimiz, göz bebeğimiz Arda Turan'ın kan kardeşi olmasaydı eğer. Yetmedi, ulusun beyin ameliyatını tek başına gerçekleştirmiş, futbol aleminin pezevenkliğini yapan, hocalara, başkanlara, futbolculara karı kız ayarlayan Acun Ulucalı'nın manevi kardeşi bizim Sipsi olmasaydı.

Beni okuyan 300-350 kişi bilir, sevdimmi tam severim, sildiğim adamı Allah affeder ben affetmem. Arda Turan için hemen hemen benim 350 kişinin tamamıyla dövüştüm. Destanlar yazdım, tek başıma savaştım neredeyse. Fenerbahçeli futbolculara, taraftarlara üzülmüş, haksızlık yapılmış kendisine göre. Galatasaray kendisinin kaptanı olduğu son sene ligi 8. bitirirken 12 parmak bağırsaklarıyla gülen Emre'lerin, Acun'ların kardeşi, ortada aleni bir hırsızlık, şerefsizlik, hak yeme varken, hakkı yenenden değil de, kan kardeşlerinin tarafından görüşünü bildirmiş. Emre, Trabzonspor'da futbolcu, Acun'da Trabzonspor'un başkanı olsaymış ne yönde görüş bildireceğinden emin olduğumdan yazıyorum.

Hoş o sezon Trabzonspor'u Şampiyon yapan takımdan, Selçuk, Burak, Umut, Ceyhun, Engin'in Galatasaray'da olmasının da önemi yok. Hiç biri kendi kazandıkları zaferin peşinde değilken, Bokludere'deki kurbağaları ürkütmek yerine kendi cukkalarını nasıl daha fazla doldurulacağı hesabında iken, bizim gibi salakların bu işlerin peşine düşmesinin de bir anlamı yok belki. Belki de var, belkisi fazla, elbette var. Bizim aradığımız hak, parasıyla çakıl taşı arasında fark olmayan Selçuk'un, küçük bir muz cumhuriyeti merkez bankası kadar servet sahibi olmuş Burak'ın hakkı değil. Onlar mağdur değil, onlar Dünya'daki milyonlarca haksızlıktan birinde bile ortaya çıkmayan, ilgilenmeyen, neresine saklayacaksa, hangi mezara dolduracaksa dolar istifleyen çok önemli futbolcular, karışmazlar, hatta son dakikada egemenden, güçlüden yana oy kullanacak olan anlı şanlı idollerimiz onlar
. Biz isyancıyız, hakkı, utkusu gasp edilmiş Karadeniz'in deli dalgalarının çocuklarının tarafındayız. Ve ne mutlu ki bu vasıflarımızın yanındaki en büyük etiketimiz Galatasaraylılığımız.

Ya sen Galatasaray Kaptanı, bu yazıyı yazmadan evveline kadar ki büyük futbolcu. Ben tarafsızdan nefret ederim, sen tarafını belirlemişsin, bu anlamda sana saygı duyarım. Ben Galatasaray futbolcusunun oynadığı futbola bakmam. İstersen dönüp, Galatasaray'ı Şampiyonlar Şampiyonu yap, artık sen benim için Galatasaray futbolcusu değilsin. Sakın gelme, hatta Emre abinin, pezevenk Acun'un peşine takıl Türk futbolunun kara lekesine git. Memnun olmazsam şerefsizim. Sakın Arena'ya, ev sahibi takım soyunma odasına girme Arda Turan, ben sağ olduğum sürece Mustafa Sarp'tan, Servet Çetin'den beter yapmazsam Galatasaraylılığım haram olsun.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

büyüksün..Emre ve Acunun arkadaşından hayır gelmeyceğini son 4 yıldır tekrarlarım hep..
Yaşım 32..
Trhimizin en kolay şampiyonlğunu 2000-2001'de elmizden aldılar,Kadıköy'deki derbide sol çaprazdan emre picinin kaçırdığı(çok sonra anladım ki atmadğı) pozisyon her şeyin belgesi..
2000-2001 benim içimdeki tek yaradır,tarhin en kolay şampiyonlğunu çaldılar elmizden

Adsız dedi ki...

nihayet gördün. halbüki hep gözünün önündeydi.

Adsız dedi ki...

Bir önceki yoruma ekleyecek çok fazla birşey yok. Benim de hayret ettiğim konu bu kadar açık bir gerçeği daha yeni farketmiş olman. Üstad, herhalde sen fazla romantik ve fazla iyi niyetlisin, biz ise fesadız.

"Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim" lafını boş yere söylememişler. Bence Arda, belki kendisi bile farkında olmayabilir, ama, Fener'lidir. En çok Fener'e yakışır. Bu saatten sonra gideceği ve gitmesi gereken takım da Fenerbahçe'dir. Kendisinin Galatasaray'dayken Galatasaray'a yararından çok zararı olmuştur. Dolayısı ile, bu saatten sonra bize herhangi bir yararı olabileceğini düşünmek naiflikten öteye geçmez.

Hele bir de Arda'yı alabilmek için Burak'tan vazgeçerlerse hayatlarının hatasını yaparlar. Galatasaray'ın parası ve değerleri Arda için çarçur edilmemelidir.