17 Tem 2013

Pitbull'dan Çıkan Post

Kafadan dalalım, Juventus'un ve Brezilya Ulusal takımın ön liberoları, sanırım şu an oynayan Dünya'nın en büyük ön liberoları olmalı. Melo'dan daha iyi ön liberoları yoksa bu takımların başındakilerin zır deli olması lazım. Tanımam etmem kimdir o futbolcular, Galatasaray'ı bile artık neredeyse askıya aldım, ve sanırım bu sene maçları seyretmem gibi geliyor. Ülkemiz yangın yerindeyken, İsyan gençliğinin cebinde 10 lirası yokken, Aydın Yılmaz adındaki bir futbol tepikçisi, Galatasaray maçlarını tribünden seyretmek için senede verilen 700.000 yuroyu beğenmezken, futboldan konuşmayı içime sindiremiyorum. Ama gel gelelim çocukluk hastalığından da bu yaştan sonra kurtulamıyoruz işte.

Galatasaray gençliğimizin ebesini bellerken, miting meydanlarından kaçıp maçlara giderken yakalandığımız o hastalık, bakalım bu sene bizi nerelere sürükleyecek derken, sıfır gazete okurken, Halk tv ve Ulusal Kanal dışında bir kanal seyretmeye utanırken yine de çocukluk hastalığımızın sara nöbetleri bırakmadı bu yorgun bünyemizi. Pitbull'dan söz ediyorum İnanın çocuklar, eğer Melo gelmeseydi, kesin olarak Galatasaray'ı seyretmeyeceğim diyecektim, şimdi belki diyorum. Çok daha büyük futbolcu gelirdi mutlaka şüphem yok, ama Melo gelmezdi. Bilen bilir defalarca söylemişliğim yazmışlığım vardır, Melo için takımı, Terim', Başkan'ı dahil tamamını satarım ben. Melo demek, 34 maçlık turnuvayı önde bitireceğinin garantisi demektir. Melo demek pisliğin içine batmış, milletin soğuduğu futbola bir kaç yeni çocuğun daha tutunması, Galatasaraylı olması demektir.

Peki Pitbull'dan post çıkar mı? Kaç post çıkar? biz bu gece işin bu tarafına bakalım. İt sağlam, it kahraman, it Melo'ysa çıkar kardeşim hemde bir kaç post çıkar. Serelim o zaman postları, bakalım kaç tane çıkarabilmişler güncel deyimle futbol lobileri, baronları, eski, benim deyimimle futbolun global kraliyet ailesi. Galatasaray 3 yıllığına kiralamış.  Kiralamayıp bonservisini alsa en fazla 3 yıllık kontrat yapılacağından bir fark yok gibi görünüyor. Var, Melo kiralık Galatasaray borsası için, muhasebesi blançosu için 3 yıllık paranın tamamı çıkmış görünmüyor. Fiktif olarak çıkmış, çıkacak para Ali Cengiz oyunuyla 3 yılda ödeneceği için kaynatılıp eritilecek, işe parasal boyutuyla bakanlar için ana sermayeden tek kalem para çıkışı olmayacağı için dikkate değer bir data olmayacaktır.  Ünal aysal Melo'dan bu hamleyle bir post çıkarmıştır.

Aynı gerekçelerin tam tersi, Juventus cephesinde mevcuttur. 3 senelik kiralama bedeline hemen hemen aynı paraya  bonservisini vermek yerine, kiralama yöntemiyle dahiyane bir planla bir postta Juventus çıkarmıştır. Meloyu aldığı paranın yarısı bile etmeyen bedelle Melo hikayesi bitmek üzeredir. Borsası, ortakları, mafyası olan İtalyan kulübü yumuşak geçişle alıştıra alıştıra zararı realize etme yoluna geçmiştir. Orada da gerçekte aynı para alınacekken, fiktif olarak hala bizim oyuncumuz, elimizden tamamen çıkmadı yasal yalanıyla durum bertaraf edilmiş, Melo'dan kurtulunmuştur.

İki taraflı oyun kurgulanırken her türlü yasal zemin hazırlanmıştır. Biri çıkar sorar, ne fark ediyor kardeşim 3 sene kiralamakla, 3 sene kontrat yapmak aynı şey değil mi? Baştan adını koyduk, futbol baronları herhalde bizden akıllı, Melo'nun 3 sene sonra bitecek kontratı 5 seneye çıkarılıyor. Yani Melo 3 sene sonra serbest kalamıyor, ama Galatasaray'la anlaşıldı 250.000 yuroluk ödemeyle son 2 sene için Galatasaray'a da oynaması garanti altına alınıyor. Muhtemelen Melo, değilse bile yamyam meneceri bu operasyondan indiragandi yapmışlardır.Öyle ya kendisiyle ilgili he iki kulübün menfaatine olan bir katakulliden Melo niye hakkını, komisyonunu almasın? Neticede sağlıklı almak için spor yapan biri değil Melo. Kendisine, kendisinden bir post çıkarması anasının ak sütü gibi helal.

Peki Melo için oluşmuş şehir efsaneleri var, para için oynuyor, önce yatıyor, sezon sonuna doğru coşuyor, kontrat yapılınca yatar, 3 yıl bizi dolandırır gibi. Küllüm yalan, küllüm vesvese, bu sene sonunda Dünya Kupası var Melo kesin hayatının sezonunu geçirecek. Sonrası ne olur hep beraber göreceğiz, olurda Gamlı Baykuş'lar haklı çıkarsa Melo'dan bir post daha garanti. İtalyan mafyası ile bizim tüccar Ünal Aysal mutlaka anlaşmışlar, kaskoyu şimdiden yapmışlardır. Bakın buraya yazıyorum, 2017 de tekrar okuyalım. Eğer Mole Baros, gibi, Elmander gibi kıçına teneke bağlanır duruma gelmişse mutlaka bir Arap, Amerikan, Çin, Rus takımına kakalanır. Ha
tta iddia ediyorum bu olasılık karşısında bir kaç takımla ön anlaşma yapılıp kapora bile alınmıştır.

Yani Pitbull maskara olmaz arkadaşlar, postunu da posasını da çıkarırlar. Geçek olan bir şey varsa, Melo Galatasaray orta sahasında uzun bir süre daha hırlamaya, dosta güven düşmana korku salmaya devam edecektir. Bir takım orta sahası kadar konuşur, Fatih Terim Melo'yla beraber konuşacaktır. Ben mi ne yapacağım? Biz bir garip Galatasaray dervişiyiz, yüzbin kere tövbe eder gene şarap içeriz.

Hiç yorum yok: