10 Şub 2013

Sabri Reiz'in Direnişi; Galatasaray 2-0 Antalyaspor

İşte benim takımım bu. Her zaman gururla haykırdım. Galatasaray, tarihi, kültürü, stadı, Hocası, zaferleri, imajı, bütçesi, Dünya'nın her stadında Pınarbaşı çeken, meşale yakan taraftarıyla Dünya'nın en büyük 10 takımından biridir. Bugün en büyük dedikleri, Barca'nın büyüklüğü şampiyonluk büyüklüğüdür. Onlar Şampiyon oldukları için büyüktür, biz olursak Büyük takım olduğumuz için şampiyon oluruz. Galatasaray oynadığı her maça yenmek için çıkacak, futbolcusu elinden geleni yapacaktır. Gerisi spordur, maçtır, 3 ihtimallidir.

Sarı Ejder sahada, Parçalı Fil tribündeydi. Ne var ki tüm takım sanki yeni transfer gibiydi. Sadece 14 numara, taraftarı Arena'ya koşturmaya yetti. Yarın 12 numara da içeri girdiğinde bu lig 7-8 maç kala bitecektir. Bu durum Digitürk patronlarını, ve Ülkemizin büyük bir bölümünü elbette memnun etmeyecektir. Ama artık zaman Galatasaray taraftarının zamanıdır.

Umut, Elmander, Eboue, Drogba sahada yok. Bakıyoruz çıkan takıma, Yekta, Melo gelene kadar idare edecek. Parçalı Fil'in emanetçisi Amrabat'a da katlanacağız. Sabri Reiz, Eboue'yi kıta turnuvasına gittiğine pişman edecek bir futbol oynadı. Hamit, büyük futbolcularla, büyük futbol oynamaya, üstüne katmaya devam edecek.

Galatasaray, söyledik, 12 senede tamamladığı küçülmesini, 1 günde kapatmış görünüyor bana göre. Çünkü, bu takım artık her maçını 50.000 kişiye oynar, bu takımda kötü bir maç oynayan kendini tribünde bulur. ve bundan sonra Galatasaray'a sıradan futbolcu transfer yapılmaz. Mutlaka Drogba'dan da büyük futbolcu gelir sezon sonunda. ve o özlenen, beklenen Avrupa'nın heyula belasını yeniden hortlatırız.

Bu gece son yılların en kötü hakemi vardı maçın çok daha güzel olmasını engelleyen. Birde maçın başında Şifo Mehmet, bala, şansa geldiği yere, oynayacağı takıma bakmadan yenmeye geldik demişti. yenmeye değil, fark yememeye oynayan bir küçük takım hocası görüntüsü verdi. Gol erken gelmese çok daha büyük pisliğe tenezzül edeceğinden eminim. Bu senenin modası sahtekar futbolcular, kendi takımında fazlasıyla mevcuttu.

Emre Çolak, hayatının en güzel günlerini aylarını geçirdi. taraftarın kanser üretme hücresi olarak Sarı Ejder'in gelmesini sağladı. İkinci yarıda oynanan 3 maça baktığımızda, kötü oyunu Hoca'yı rahatlattı, formayı gönül rahatlığıyla Sneijder'e bıraktı. Aynı şeyler Elmander'in verimsiz maçları dolayısıyla Drogba'nın ilk 11 e girecek olması için de geçerli. Nasıl olsa Hocanın kredisi var bir kaç puan kaybı için. Bu kayıp puanlar Burak'ı kademe atlattı. Bu takımın santraforu tay Burak'tır. Devamlı topun arkasında bulunacak, ileride basacak, geldi mi de affetmeyecek.

2000 senelerinin unutulmaz orta sahası Çin Ordu'suna benzetilirdi. Bu akşam zaman zaman o 3 lüyü görür gibi oldum. Hamit-Selçuk- Melo, rakiplere cehennem gibi çökecektir. Hamit derken, büyük futbolcu olduğundan emindik, kendisini, küçük maçlara alışması zaman aldı. Ronaldo'yla oynarken, Aydın'la, Engin'le oynamanın travmasını yaşadı. Büyük futbolcularla, çok daha büyük futbol oynayacağını garanti ederim. Asimo Semih ve Dani belki de sezonun en büyük maçlarını oynadılar kendi bölgeleri açısından. Tek bir pozisyon vermeden, çok önemli hamlelerle savunmaya da top geldiğinde taraftarı mutlu ettiler. Bence Dani ile Asimo'yu bağlayacaksın, aynı odada yatıracaksın, tuvalete bile beraber göndereceksin. İkisinin aynı dili konuşmasını sağlayacaksın. Topu oyuna iyi sokamıyor geyiklerini de boşa çıkardılar. Takımla beraber kendileri de büyüyecektir.

Galatasaray'ın büyük taraftarı bu gece büyüklüğüne yakışır şovlar yaptı. Dünya'ya nam salmış Ali Sami yen cehenneminin adını Arena Cehennemi yazdırmak için bizim gibi yıllarını geçirmeyeceklerdir. Kendi büyüklüklerine yakışır takımları olduğunda neler yapabildiklerini, takımlarına neler yaptırdıklarını futbol tarihi yazmıştır. Mesaj verilmiştir, Shalke 04'ün adı yarım puan düşürülecektir.

Eskiden Galatasaray  futbolu kötüleştiği anlarda gol yemeyi isterdik. İlk yarının sonlarına doğru aynı duygular içindeydim. Bir gol yesek, Galatasaray'ın oyunu forsesine doyamayacaktık. Yine de doyamayacağımız günler maçlar yakındır. Son sözlerimi Sabri Reiz'e ayırıyorum. Senden umudu kesmeyenlerdendim sakın unutma. Direnişine hayran kaldık, sen de ödülünü Drogba'nın, Sneijder'in kaptanı olarak aldın. Bu onurla daha da çok övünmeni, çok daha büyük futbolcuların önünde Galatasaray'ı sahaya çıkarmanı gönülden dilerim.

2 yorum:

RezbeR3 dedi ki...

Nezamandır takip ediyorum çokda beğeniyorum yazılarını ,takım güzel top oynayınca zevkten dört köşe olmuşsun ne muslera nede kayseri bileziğinden bahsetmişsin :)

Adsız dedi ki...

eskişehir-kayseri deplasmanlarında bu kadro baskı yer..