5 Tem 2008

Cristopher ve KevinChristopher Loftus ve Kevin Speight'in bu genç yaşta bu tabutun içinde ne işleri vardı. Takımları Leeds United yarı finalde Galatasaray'la eşleşmişti. O kahrolası yarı finale İstanbul'a gelme bahtsızlığına uğramışlardı. Fanatik İngiliz, bu kez karşısında fanatik Türk'ü bulmuştu. Takım 2-0 mağlup dönerken yanlarında da bu iki ölü İngiliz'i götürmüştü. Kader o gün Ali Sami Yen'e çıkan sevgili Kewell'lerini Galatasaray forması içine sokuvermişti. Paranın gözü kör olsun. Başka takımmı yoktu be Kewell. Değermi o günden beri yastaki taraftarlarının acısını yeniden kanatmaya. Duyduk, 7 numaralı eski formalarını yakıyorlarmış, biz olsak ne yapardık acaba. Unuttuğumuz Emre'nin bile dolambaçlı yollardan Kadıköy'e uzanmasını hazmedemeyen biz.


Bir düşün, bu iki Leeds'li İngiliz'in ailesinin, tanıyanlarının durumunu. Bir düşün fanatik Leeds'li taraftarları. Yollarımız Leeds'le umarım hiç kesişmez. Heleki Kewell'li Galarasaray'ın Alan Road'da Leeds maçına çıktığını. Kimse kusura bakmasın ne yapsalar yeridir. Ben olsam gelmezdim.

4 yorum:

hadesperado dedi ki...

kewell'i yıllardır takip edip beğendiğim için objektif yazamayacağım...

kaderin cilvesi deyip geçiyorum...

Adsız dedi ki...

Baba sen ne arızaymışsın. Uykum kaçtığında uğrarım artık sana da.

guardiola dedi ki...

eyvallah,
bir g.s.'lı olarak,
bir g.s.'lı dan bunları duymak
ve daha da önemlisi bu işlere karışanlar kapalıda kralken
senden bu şekil tepki görmek sevindirdi beni,
futbol sadece futbol değil, kabulümüz
ama hiçbir şey ölümü mazur gösteremez
maçta leeds'li lerin "murderer murederer" tezahüratları hala bi garip eder beni..
saygılarımla

Adsız dedi ki...

bu adamlar türkiyeyi ingiltere sanıp terbiyesizlik yaptıkları için,

bizim taraftarımız da işe silah, bıçak karıştırmadan bunları sadece bir temiz dövüp göndermedikleri, eşeğin bi yerine su kaçırdıkları için suçlular.

ve yukarıda arkadaşın dediği gibi, bu olaylara karışan adamlar "en kral galatasaraylı", yersek...