7 Mar 2017

Ah Hakem Ah; Antalya 2-3 Galatasaray


Ulan hakem, o dakikada faul verilir mi? maç bitti, hadi basiretin bağlandı verdin, gol olacak değil ya dedin çaldın. Aksi gibi gol oldu, bas faulü Eren'e ittin de, düdük dudağına mı yapışacak? Sana mı kalmış iki maçın iki hakeminin 2 takıma verdiği 4 puanlık boku temizlemek. İşler yolunda gidiyordu oysa, Bruma'yı attın, kara beladan kurtuldun.

Ne yapmış çocuk sus işareti, Noi Camp'ta yaparsın 100.000 kişiye gıkları çıkmaz tınmazlar sus işareti kimseyi sinirlendirmez, öfkelendirmez vermezsin, Kadıköy'de 3 kişiye sus der, tellere çıkarlar delirirler çalarsın kırmızıyı. Antalya'da ne oldu acaba? kim delirdi, niye susun dedi? belki adama Bruma'ya muz attılar, belki sürekli küfür ediyorlardı, görevini yaptın memnun oldum. Görevini yapan memurları çok severim. Galatasaray'a karşı kendin voleyle gol atsan daha çok severdim. Benim için iyi hakem Galatasaray'ı yakan, doğrayan hakemdir. Hakem marifetiyle 1 puan alacağıma hakem yüzünden 10 puan kaybedeyim razıyım. Büyük takımsan hakemi de yeneceksin. Galatasaray'san hakemi yanına değil karşına alacaksın, her maça 1-0 yenikmiş gibi başlayacaksın. Chedju'ya faulü verecek başını belaya sokacak, lağım medya maymunlarına meze olacak kadar salak olmadığına da mutlu oldum.  Ah o lanet olası son saniye faulünü de çalmasaydın da haftanın hakemi sayılıp Galatasaray'ı 2 puandan da sen etseydin, olmadı. Bizi bile maçtan çok hakemi yazdırdın.

Ulu Tudor 1 kişiyi atarak takımı 12 kişiye çıkarmış. Gereksiz eleman Sabri yok, yerine de gereksiz bir sağ bek oynatmayarak ileride 1 adam fazla oynamayı akıl etmiş. Kim olursa olsun her Hoca, Sabri'yi oynatmasa bile yerine birini sağ bek oynatırdı, Sabri'yi oynatmayarak Semih'i de oynatmış oldu. Sabri-Semih paslaşmalarını görmedik, göremedik. Geride 3 kişi bir an evvel el bombası topu ellerinden çıkarmaya uğraştılar. Sağ bek urundan Galatasaray'ı kurtaran Ulu Tudor, sol bek çöpünü de pek yakında temizleyecek. Nitekim maç içinde operasyonu yaptı, bir ara savunmada sadece Jhed-Ahmet ikilisi kaldı.

Kafa golü belasını da bertaraf ettik, gerçi her maç gol yiyoruz ama bu yenen 4 gol organize ataklardan, bilinçli atılmış goller değil, devamı gelmez. Ya gereksiz faullerden kazanılan ölü top, ya bir futbolcunun aptalca hatası.

Eren Derdiyok'un somut, puan golleriyle dönmesi çok iyi oldu, yedek kalacak, sonradan girecek futbolcu değil. Ya ona göre oyun oynatacaksın, ya 18 e almayacaksın. Umut Bulut tipi kolpa golcü değil, 2 dakika kala girer, paramı alır yatar uyurumcu olmaz. Bariz bir şekilde hava topu üstünlüğü var, kanatlardan yappılması gereken, futboldaki en kolay iş, yağmur gibi orta. Yasin bey cevaplasın, 2 adam geçmek ver kaça girmek mi zor? Eren'e orta yapmak mı? Rakibin hocasına sorsan o sana söylerdi, Rıza gibi sıradan biri santrayı geçer geçmez Metin-Ali-Feyyaz'a yaptığı muz ortalarla futboldan ekmek yedi. Hadi Bruma çalımcı, gol atmaktan çok, çalım atmayı seviyor. Gol attığı pozisyonda, bir kişi daha olsa da çalım atsam dememişse ben bu boktan anlamıyorum. Halı sahalarda rastlarsın, top kaybı olacak diye gol atmayan atam tanıyorum. Bruma, Messi, Neymar, Hasan Şaş gibi futbolcular da bu stil. Yasin-Bruma, iş bölümü yapın, çalım futbolun en güzel görselidir, Bruma bassın çalımı hem kendisini hem bizi zevklendirsin, sen de Eren'e sık sık orta yap. Tabelaya oyna.

Son 5 haftayı yabancı hakemler yönetseydi, şu kötü dediğimiz Galatasaray liderdi. Farkın kapanması olasılığı yok, otorite aldığı kararı değiştirmeyecek, her şey planlandığı gibi gidiyor. Bize düşen Fener maçına kadar motivasyonu kaybetmeden cebelleşmeyi sürdürmek. O sezon belki de bu sezon. Yıllarca konuştular, hiç bir puan değeri olmayan farklı galibiyetlerini, hiç bir puan değeri olmayacak farklı galibiyetle diyeti ödemenin zamanı geldi. Şampiyonlar ligi halatına tutunmaya uğraşsak diyorum da boşa hayal, artık bu ülkede hiç bir 2. Şampiyonlar Ligi'ne kalamaz. Hırsız yöneticiler transferi geç yapıyor, kalamazsak elimizde patlar diye eleme maçlarının sonucunu bekliyor, eldeki futbolcular da tur atlamaya yetmiyor. Kısır döngü.

Beni formda tutan şey ise alınacak galibiyetlerden farklı. Her maça hangi çöpten kurtulduk acaba? diye hazırlanıyorum. Şimdilik elde var 1, Sabri, devamı gelecek, ben beklemedeyim.

Hiç yorum yok: