14 Mar 2014

Roberto'ya Postitler; Karabük 0-0 Galatasaray

Berkin Elvan'dan sonra maç seyretmek aslında benim için çok ayıptı, umarım kimse görmemiştir. Galatasaray'ı geçtim, eğer Melo ile Sneijder, Çelsi maçı düşünülerek İstanbul'da bırakılsaydı maçı da seyretmezdim. Kusuruma bakma kaşları martı çocuk, babama, anama öldüklerinde ağlamamıştım. Biraz kafa dağıtayım dedim.

Net konuşuyorum, Büyük Galatasaray Taraftarı ve saydığım bu iki futbolcu hariç, şampiyonluk, maç hiç birinin umurunda bile değil. Hoca dahil, maçı isteyen başka hiç kimse yoktu. Bu maçın istisnası değilse, Hakan Balta takımın en iyi futbolcusuydu.

Galatasaray insan alıcıları, satıcıları kimlerse, Haramzadeler dinlemişse, yüksek dolandırıcılıktan boşalan Silivri'ye doldurulmaları lazım. Takımdan bu kadar bi haber çöpleri şu yok zamanda küçük bir muz cumhuriyeti merkez bankası bütçesi harcayarak transfer yapanlar, yaptıranlar, kıyısından köşesinden en ufak bir şekilde bulaşanlar, ya hırsızdır, ya futboldan zerre kadar anlamıyorlar demektir. Olacak şey değil, 9 futbolcudan 8 i, futbolu bıraktı sanki, insan utanır ya.  Biz zurnanın son deliği taraftarlar, transfer edilen adamların çoğunu ayağına top gelmeden çöp diye ayırdık da, hangi akıl, hangi hoca, hangi maç seyretmiş de bu transferleri yaptırmış, akıl alır gibi değil. Zaten bu ülkede de akıl falan aradığımız yok.

Maçın nesini yazacağız, oynadığımız lig yasal değil, TFF her hafta bir takımı hükümlü, yasa dışı Fenerbahçeyle maç yaptırarak suç işlemektedir. Fenerbahçeyle maç oynamayı kabul eden takımlar da, suça yataklık etmektedir. Maçlar yasa dışıdır, Şampiyonluk şansımızın azaldığı için söylemiyorum, Fenerbahçe'yi zaten 2. lig Kırmızı guruba atacaklar, ama ben o zaman 2. olsak bile Şampiyonluğu saymayacağım. 4 yıldızlı hiç bir ürünü ne alır, ne kullanırım.

Roberto sıkıştımı içeriye post-it gönderiyor. Demek verdiği taktikler, uyarılar duyulmuyor veya unutuluyor. Bu maç için ben ona göndereyim, Bak hocam, bu ülkede bu takımın formasını giymiş çeteler, koskoca Reykart'ın kıçına teneke bağladı. Bir daha Selçuk'la, Burak'ı aynı anda oynatma. Ülkemizi sevmediysen, şiş kebap, döner den hoşlanmamışsan, 40 milyon kişi 14 yaşındaki çocuğa ağlarken, antrenmandan çıkıp, eğlenmeye giden futbolcular sana da koyuyorsa, git hocam, kovulmadan git.

Bir önceki kazanamadığımız maçta söylediklerimizi tekrarlayabiliriz, konumuz futbol değil, tespit yapıyoruz, geleceğe not düşüyoruz. Selçukla Burak arasındaki arkadaşlık, futbolculuk dayanışması, kardeşliği, forma birlikteliği değil. Selçuk'a top geldiğinde beyni emir veriyor, felç geçiriyor, topu Burak'a aktarıp Galatasaray golünü riske ediyor. Bu ihanet değilse büyük aptallıktır. Golü atacaksa Burak atacak, atamazsa canımız sağ olsun, 3 puanlı sistem(ne demekse)se her şey olabilir. Hassiktirin lan.

Burak, sonradan oyuna soktuğun top kırıcısı Umut'u kendi 18 imizin üstünde karşı kaleciyle baş başa bıırakacak bir taktik geliştirmiş ol. En yakın rakip 20 metre olsun, 10 seferde 1 kere gol atsınlar kovulduğun zaman seni sırtımda İtalya'ya kadar taşıyacağım. 30 metre sonra yakalanırlar, bu derece futbol dışı adamları pas trafiğine sokuyorsun. Bu maç oynanırken içime pis bir kuşku düştü. Sneijder'e koruma ver, bu adamlar şu ana kadar bir şey yapmamışlarsa bile yakında döverler. Faul makinası, otomatiğe bağlamış gibi gol kaçırma ustası. Belki televizyonlarda bir iki eski hakem şebeği Burak'a penaltı vardı derler. Bence de vardı, ama ben hakem olsam Burak'a sarı kart gösterirdim. Ben Burak'a ve Eboue'ye penaltı çalmam. %1500 penaltı olsa bile yüzümü gözümü kapatırım, görmedim derim.

Selçuk ısrarla Burak'ı kurtarmaya oynuyor. Belki kazançları ortaktır. Kazandıklarını bölüşüyorlardır. Başka türlü açıklarsam Motor Sanat Terk'in ajanı derim. Galatasaray umurlarında değil, Selçuk bu sezonun Mustafa Sarp'ı, Burak'da gol atamayan, atamadığı gibi takımın zararına çalışan, Sneijder'in futbolunu en az %20 düşüren bir futbolcu. Selçuk bey, Burak'a bir gol attırıp, taraftarın kara bulutunu dağıtabilirsin, ama son uyarımdır, Burak'ın sana bizim görebileceğimiz hiç bir kıyağı olmaz.

Bu maçı üşenmeyen biri benim için tekrar seyretsin. Topun durduğu anlarda kronometreyi durdursun, maçta 30 dakikadan daha az  uzatma çıkarsa adam değilim. Tolunay sen de adam değilsin, bizden çaldığın 2 puanı al, şebeke lideri, kaçak Aziz'e hediye et. İyi bir primi hak ettin, Karabük'ten kovulduğun zaman fazla beklemezsin. Anti futbolu en iyi Mehmet Özdilek sonra Rıza oynatır sanıyordum. Senin yanına bile yaklaşamazlar. Aklın sıra Melo'yu durdurdun, muhteşem oynadın, hatta penaltın falan da verilmemiştir senin, galibiyeti kaçırmışsındır. Başbakan'ın hırsız olduğu ve hiç bir şey yapılmadığı bir ülkede sen Galatasaray'ın 2 puanını çalmışsın çok değil, sana da helal olsun. Dua et, Selçuk'la Burak kan kardeşliği futbolu oynadılar.

Hocam bir not daha gönderiyorum sana. Bitime 30 dakika kala sanki 2 dakika kalmış gibi oynatmandaki mantık neydi? Melo hariç top kime gelmişse şişirin Drogba'ya ne halt yerse yesin, yiyemezse çıkarır Ceyhun'u alırım. Ha Ceyhun'u kafadan oynatma öngörüsünde bulunabilseydin de Burak'ın yerine oynatsaydın, emin ol Sneijder en az 2 defa Ceyhun'un kafasından sektirerek gol atabilirdi. İkinci devre oynattığın ortaçağ futbol için teşekkürler Hoca.

Daha fazla maç düşünemeyeceğim, Çelsi maçına kadar futbolu gündemden çıkarıyorum, hiç bir maçla ilgilenmiyorum. Bu maç için Melo'ya bir kere daha saygı duyuyorum, ve Hakan Balta'ya teşekkür ediyorum. Popescu'dan sonra top oynamasını bilen bir stoper seyrettim.

Hepimize bu sezon için geçmiş olsun diyorum.

Hiç yorum yok: