17 Mar 2012

Fenerbahçe Maçı Nutku


Ey büyük Galatasaray Taraftarı;


Yıllardan, yollardan sonra savaşa savaşa kazandığın, mevzileri kaybetmeye niyetinin asla konuşulmayacağı, izin vermeyeceğin, üstelik daha da pekiştireceğine emin olduğun sondan 10. maçındasın. Bu gece Türk Futbol liginin her zaman ki en büyük maçına çıkacaksın. Gazanız mübarek olsun.

Cim Bom Bom'larım,

100 yılı aşan tarihimizde çok büyük işler yaptık. Yaptığımız işlerin en büyüğü, temeli, Galatasaray kahramanlığı ve yüksek Galatasaray inanmışlığı olan Avrupa şampiyonluğudur. Devamında gelen Süper Kupadır. Bundaki başarıyı, Galatasarayın ve onun büyük taraftarının bir ve beraber olarak istekli ve kararlı yürümesine borçluyuz.


Fakat bu büyük hadiseleri geride bıraktık, bu başarıları bu zaferleri asla kafi göremeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük maçlara çıkmak zorunda ve kararındayız. Galatasaray'ı Avrupanın en mamur en büyük olma seviyesine çıkaracağız. Bunun için bizdeki zaman ölçüsü geçmiş yıllarda kalan büyük zaferlerin gevşetici sarhoşluğuna göre değil, günümüz gerçeklerine göre düşünülmelidir. Bu büyük cenklere yolculuk, bunun gibi büyük maçların dikenli yollarından geçmektedir. Geçen yıllara oranla daha çok çalışacağız, en büyük maceralarımızdan birini yaşayacağız. Başarılı olacağımızdan şüphem yoktur. Çünkü; Bu akşam Kadıköy'de 50.000 kudurmuş, salyaları akan, seni boğmak için her yolu geçerli sayan yığınların önünde takımın senden fiziken yoksun sahaya çıkacak. Sahada Fenerbahçe maçına Metin Oktay formasıyla çıkacak 11 + 3 kişi vardır, Galatasaray'ın şampiyonluklarında ağlayan coşan gülen milyonlarca Galatasaray'lı en büyük enerjisiyle televizyonlar başından, aslanların kalplerine, bacaklarına, ellerine akacaktır. Ve çünkü Galatasaray'ın yürümekte olduğu şampiyonluk yolunda, başında Ufo'su olan, Pitbull'u, Muslera'sı, Selçuk'u, Balta'sı, Neco'su, Baros'u, Ebu'su, Emre'si ve hücum mangasının büyük neferi Elmander'i vardır.

Kadıköy'de yenilgi gören tek futbolcun Hakan Balta'dır. En son galip çıkan takımın futbolcularından, Taffarel, Hasan Şaş, Ümit Davala, en son koyan Fatih Terim'in yanındadır. Ve her zamanki gibi takım yenilse de yense de kazanmaya gidecektir. Şimdiye kadarkilerin hepsinden daha fazla rahatım. Göreceksiniz o azgın 50.000 kişi korkudan bağıramayacaklardır. Futbolcularının korkularının dağları beklediğine sezon boyunca şahit olduk. Maçın başlamasıyla beraber takımımız saldırıya geçecek, oyun üstünlüğünü asla Fenerbahçe'ye bırakmayacaktır. takımımızın en kuvvetli tarafı olan sağ tarafımız, rakibin en tehlikeli sayılabilecek sol tarafıyla göğüs göğüse çarpışacaktır.    

Büyük Galatasaray Taraftarı!


Yıllardan beri çıktığın maçlarda başarı vadeden çok sözlerimi işittin. Bahtiyarım ki bu sözlerimin çoğunda Galatasaray'a inancımı sarsacak bir isabetsizliğe uğramadım. Bugün aynı inanç ve kesinlikle söylüyorum ki yönetim, futbolcu ve taraftar bütünlüğüyle yürümekte olan Galatasaray'ın kim olduğunu, ne olduğunu bu geceden itibaren, dost düşman bir kez daha anlayacaktır. Asla şüphem yoktur ki Galatasaray'ın unutturulmaya çalışılan bu büyük yeteneği ve büyük inancı bu maçtan sonraki gelişmesiyle  yarının şafağında Arena'nın ufuklarından yeni bir güneş gibi doğacaktır.


Galatasaraylılar!


Sonsuza akıp gidecek yıllarda, bu büyük ve şanlı takımınla daha büyük şeref ve mutlulukla övünmeni; daha da yükseklere taşımanı gönülden dilerim..


NE MUTLU GALATASARAYLI'YIM DİYENE!

4 yorum:

Adsız dedi ki...

mükemmel

Adsız dedi ki...

maç sonu yazını yazmaya başla.. bu sefer olcak inanyorum.
servetler,sabriler,zanlar,barışlar son 10 yıldaki farkın açılmasnın sorumluları..
hadiii başarablirsin...

Adsız dedi ki...

hadiii yaz yazınıı,bak en çok merak ettğim yazı seninki üstad..

Adsız dedi ki...

2-0 olunca dşrek aklıma geldi bu yazı ama göt oldum :D