14 Kas 2010

Hepinizden Özür Sevgili Kazmalarımız; Galatasaray 0- Manisaspor 2

Herhalde devre arasında yazmış biri. ''Ne olur abi maç yorumu yazma, beni Galatasaray'dan soğutacaksın'' halbuki, bizim buradaki varlık sebebimizdi. Bir kişiyi daha Galatasaray sevgisiyle donatabilmek, Galatasaray'ın oynadığı futbol değilde benim yazdıklarım soğutmaya başlamış anlaşılan. Bana müstehak zaten, sezon sonu deklarasyonu yayınlayıp, önce tribünlerden sonra televizyon başından çekilmiştim. Çünkü ben gelinen noktayı ön görmüş, sebebi olanları deşifre etmiştim. Sonradan yazdıklarım fasa fiso bile değil. Koskoca Reykart geldi gitti, koskoca Hagi'yi maymuna çevirmeye çalışıyorlar.

Ben penaltı olduğunda seyretmeyi bıraktım. Maçla ilgili hiç bir şey yazmayacağım.  Yalnız son maçlar ve bu maç tabi ki bana bir bok bilmediğimi öğretti. Servet başta olmak üzere, Mustafa Sarp'tan, Ali Turan'dan, Ayhan Akman'dan özür  diliyorum. Boşuna saldırmışım, ve bir kez daha çekiliyorum. Bakalım bu sefer sözümde ne kadar durabileceğim.

Futbol tanrılarının sevgili Peygamberi;  Tanrılar senin için daha nasıl bir belirti göstersinler?  Mustafa Sarp'ı durup dururken revire gönderdiler, Servet'e götüyle gol yedirdiler, taraftarın ciğerine girip Ali Turan'a küfür ettirdiler. Sen bu uyarılara kulak asmadın devam ettin. İşin ne kadar kolaydı oysa Hagi. Alacaktın takımın isim listesini eline, taraftar paylaşım sitelerine tek tek girecektin. Taraftar kimden nefret ediyorsa onları Florya'dan kovacaktın. Kimi seviyorsa onları oynatacaktın. Galatasaray'ın şovu Galatasaray taraftarı içindir. Bizim sevmediğimiz futbolcuları oynatarak bize Galatasaray şovu izletemezsin. Çıksanız Tugay'la beraber sahaya Jübile maçı yapmaya çıkmış Kewell'le, berteraf edilemeyen ayrık otu Ayhan'dan daha iyi oynarsınız.

Lafım yok, buyrun takım sizin. En azından bir halt bilmeyip boşuna ahkam kestiğimizi itiraf ediyoruz. Bu da bir erdemdir. Sen Hagi'sin, sana akıl vermek bana yakışmaz. Reykart'a verdim ama sana veremem. Reykart'la öküz ölür ortaklık bozulur, senle bozulamaz.

Büyük Galatasaray taraftarı; başta da yazdım. Artık zarar vermeye başladım sizlere. Adı geçen futbolcular ve kalecilerden bir kişi bile kalsa yine yokum. Tamamı değil Florya'dan, İstanbul'dan defolup gidene kadar bana müsade. Sanmayın ki, batan gemiyi terk ediyorum. Keşke elimden bir şey gelse. Vah zavallı Galatasarayımız vah.

Not; Yazmayı unuttum, inanın çocuklar bizim gençliğimizde bu saydığım futbolcular 2 maça çıkamazlardı. Taraftar çok geç kaldı çok. Dışarda biraları içip, 10 dakka kala kapalıya çıkan taraftar, en az başkan kadar suçludur bana göre.

5 yorum:

Nihat ONUR dedi ki...

Hoooppp bir dakika bir dakika!! Nazmi abi senin hiçbir yere gitmeye hakkın yok !!!
Biz, sen gibiler sayesinde galatasaraylı olduk,senin yazdığın kazmalar biraz önce Haginin LigTV de açıkladığı üzere defolup gidecekler ki sorun bu değil, olmamalı!Biz GS ı bu kazmalarla sevmedik .Biz GS ı siz gibi abilerimizi örnek aldığımız için sevdik ...Bizi bırakıp gitmeye hakkın yok !!Hep beraber itlerle ,köpeklerle ,kazmalarla temizleninceye kadar savaşa devammm..
Gün kaçma değil kenetlenme günü ..
Boğazımda kelimeler düğümleniyor ama ne yapalım karımı boşayacak kadar sevdim bu GS'ı ben !!!

kapalıtayfası dedi ki...

Nazmi abi bu güne kadar yazdıklarında hep haklı çıktın,senin bir sene önceden koyduğun teşhisi tribün daha bu akşam koyabildi.Servet'in Ayhan'ın Sarp'ın,Ali Turan'ın Galatasaray'da oynayacak futbolcular olmadığını çok önceden söyledin.
Sana yazma diyenleri kınıyorum,beğenmeyen Bloguna girmesin.Spor yazarlarının çoğundan iyisin,kalemin çok kuvvetli.Yazmayı kesinlilkle bırakmamalısın.
Bir de şuna dikkat çekmek istiyorum.Ülkenin değişimine,futbol da kayıtsız kalamıyor.Geçen sene Bursa'nın şampiyonluğu ilk işaretti.Sermaye anadoluya kaydıkça,futbolun İstanbul saltanatı da bitiyor.Üç büyüklerin hali ortada,iki sene önce ligimizde 2,5 takımdan bahsedilirken,ligin zirvesinde İstanbul takımları yok.

Adsız dedi ki...

cok güzel bir yorum olmus abi..trübünler artik kendini kullandirmamali araimiza giren provakatörler bize nondayi rejkarti isliklatti istifaya cagirdik,,ne oldu sarp ayhan servet ve daha bir cok kazma bu takimda kaldi,,simdi soruyorum size bügün büyük gs taraftari anladi gercek suclu kim ortaya cikti,,,simdi soruyum sizlere bu galatasaray bu saaten sonra genclerle sadce a2 takimindan her hafta 5 futbolcuyla ciksa ne kaybeder ne kazanir,,bu takimi ben yeni seyrantepe de görmek istemiyorum gelin kampanya baslatalim sezon sonuna kadar acilmasin nazmi abide bize destek olsun,,,,,

Adsız dedi ki...

Fazla bişey yazmaya nhe halim var ne gücüm.. Ama sen yaz be abi,sen yaz biz okuyalım.. Bi sen varsın zaten etrafımızdaki geri kafalılara anlayamadığımız gerçekleri en önde görüp kimsenin mevkisini,yöneticiliğini,başkanlık makamını falan düşünmeden içini döken. Yaz abi sen mahrum etme biz kardeşlerini kendinden.

Adsız dedi ki...

Yaz abi ellerin dert görmesin bu blog sayesinde bir çok şey öğreniyoruz. Senden rica etsem Şampiyonlar Lig armasının yıldızlarıyla Galatasaray'ın bağlantısını da bir ara yazarsan çok sevinirim