10 May 2015

Çok Basit Goller Yedik; Mersin ?-? Galatasaray


Maç aslında bir önceki maçın başlama düdüğüyle başlamıştı. Fikstür kaderi, Rıza'yı peş peşe Şampiyonu belirleme maçlarına çıkaracaktı. Hem de kendi sahasında.

Küçük takım hocaları sezon başında fikstürü eline alır, aklı varsa hesaba oturur. Baş takım değildir, öyleyse rakibi, Fenerbahçe veya Galatasaray değildir, Başaltı takımı da olamayacağı için Beşiktaş, Trabzon, Bursa maçlarına da pek puan aritmetiği yapmaz. Amacı deste takımlarına girmektir, yani küme takımlarının üstünde bir yerde tutunup, bir sonraki seneyi garanti altına almaktır amacı.

Ligin sonu gelmiş, Rıza deste takımı olmayı garantilemiş, 12. olmakla 9. olmak arasında bir fark yok, bu seneyi atlattı, ama yetmez, bir sonraki hatta bir sonraki 10 yılı da kasko yaptırmak mecburiyetinde. Ve geldi o çattı poliçe yenileme günleri. Alacağı 1 puan hiç bir işine yaramıyor, aslanlar gibi oynayıp yenmeye oynamasının önünde engel yok. Fakat ne gerek var, ben 1 puan alma derdinde değil, Galatasaray'a 2 puan kaybettirmenin peşindeyim. Okan'ın, Aykut'un yapamadığını ben yapıp onların 1 adım önüne geçebilirim. Ben Rıza Çalımbay'ım, Çalım'ı sahalarda değil saha dışında atma ustasıyım.

Önce Galatasaray'la oynayacak. Motivasyon duble, hatta hat trick. Hem Beşiktaş'a hem Şebeke'ye yaranacak. Şampiyonu belirleme ihtimali var, daha doğrusu Şampiyonluktan etme, Kılıçdaroğlu'nun seçilirsem dağıtacağım dediğim ikramiyeyi peşin alacak, Küçük Hocalar listesindeki yerini perçinleyecek.

Yenmesi gerekmiyor, 2 puan kaybettirdi mi tamamdır. Futbol hayatı, sağ kanatta, orta çizgiyi biraz geçip, muz tabir edilen ortayla, Metin, Ali, Feyyaz'a doğru şişirmekten ibaretti, hocalığı da Baş, başaltı takımlarına karşı futbolun ırzına geçmekten ibaret.

Sarı kart sınırında 8 futbolcusu varmış bir önceki maça çıkarken. O maçı oynamasa da olurmuş ki zaten oynamamış. Maçı seyredecek kadar salak değiliz, muhtemelen deniz anası gibi, salyangoz gibi oynamışlardır. Sarı kartlık pozisyon olsa bile hakem çalacak kadar aklını oynatmış olamaz. Ve tam kadro Galatasaray'a karşı çıkıyorlar.

Buraya yazıyorum, zapta geçiriyorum. Bu maçta sarı kart ve faul rekoru kırılacak. Bizim ligte sarı kart gerektirmedikten sonra istediğin kadar faul yap. Galatasaray kaptanını, Hocasını uyarıyorum, faulleri saydırsınlar hakeme. 3-4 faul yapacak her futbolcusu, sarı kart alan yerini almayana bırakacak. Sneijder'e şut attırmamak üzere programlanmış olacaklar. Emre Çolak'ın mutlak ilk 11 başlaması lazım.

Maçta en az 30 dakika çalmış olacaklar, golü yemedikleri her dakika kuduz mikrobu vücutlarını saracak, güçlerini pik noktaya çıkaracaklar. Maçtan sonra kıyamet kopacakmış gibi, bir daha asla futbol maçı oynanmayacakmış gibi oynayacaklar. 17 takımdan biri olmanın şerefsizliğiyle aklımıza bile gelmeyen pisliği yapacaklar. Galatasaray Şampiyon olursa futbol hayatları bitecekmişcesine tehdit edilecekler.

Bakın göreceksiniz maçın başında gol yeseler bile çıkarmaya oynamayacak, 2. yi yememeye  maça tutunmaya oynayacaklar. 1 gol yetmez, daha hakem devreye girmedi, kenarda havale, sara nöbeti geçiren Rıza'dan henüz umut kesilmedi. Son 10 dakikaya 2 farklı önde giremezsek, maçı yoğun bakımda bitiririz. Her Galatasaraylı bir an için ölür.

Maçı ikinci yarıya bırakmadan, koparmamız lazım. İnancım o dur ki bu maçı almışsak bilin ki golleri( 1 gol yetmeyecek)  ilk yarıda atmış olacağız. Taraftara da büyük iş düşüyor, en ufak bir kötü tezahüratta bize Beşiktaş maçını zehir ederler.

Schedju'nun sakatlanması belki de hayrımıza oldu.Hakan Balta çok formda ve bu maç sol bek Telles'in maçı olabilir. Cillop gibi saha, Akdeniz iklimi ve son düzlük.

Maç bitiminde Rıza mikrofonlarda '' Çok basit goller yedik'', ''Hakem normal faullere bile sarı kart çıkardı'' ''Fener maçında takımın yarısı cezalı, yumuşakça oynayacağız'' ''Elimizden geleni yaptık, umarım Şebeke'nin gözünden kaçmamıştır''

Bu son Şampiyonluk 19 una bedel olacak. Futbol tarihimizin en pis sezonunu oynuyoruz, 4. yıldızı diğer 3 yıldızdan daha parlak yapmamız lazım çocuklar. PARLAYADURSUN, sonsuza kadar. Yıldızlar, Haziran'da Sarı Kırmızı zıbınlara sarılacak, beşiklere yatacak bebeklere hediyemiz olsun.

Hiç yorum yok: