14 May 2021

Parola 7; Galatasaray- Malatyaspor

Yaşı 40 dan büyük olanlar biliyordur da, küçük olanları zaman yolculuğuna çıkarıyorum. Yakalanan 2011, yakalanmayan alenen gözümüzün önünde gerçekleşen 2021 sezonlarından bin beter bir pisliğin olduğu sezona götürüyorum sizi.

86 yılındayız çocuklar, Takım yenilgisiz yürüyor, son 2 maç ahval ve şerait şöyle; Özal Başbakan, toptan anlamaz, karısı eğlensin diye Beşiktaş maçlarına amigo olarak atanıyor. Tarihi eşelediğimizde çanak çömlek kırıntılarından anlıyoruz ki, işin kadınlara futbolu sevdirmek üzere devrin yalakalarının karılarının kızlarının oluşturduğu Papatyalar adı altındaki sosyal bir faaliyet yapılanmasıyla alakası yokmuş.

Siyaset, Mafya, Mit görevlisi dürüst, ahlaklı Süleyman Abi, Feto'nun Darphane müdürü İhsan Kalkavan'ın başka hesapları varmış. Puan puanayız, averajlar eşit, BJK nin son maçı o zamanların en büyük takımı Trabzonspor'la. Kocaelispor deplasmanındayız, truva yapmışız tarihinde ilk defa İsmet Paşa Kapalısını almışız. Kocaelispor ligte kalmış, İddiası yok ama Başbakan kemik yalayıcısı siyaset, Mit, Mafya, Feto marifetiyle Şampiyonlar Ligi Final maçına çıkartılmış. Bırak yenmeyi, beraberliği az gol yese bile kupa verilecek. 

Dolmabahçe'den beklenen gol sesleri çabuk gelmeye başladı. Sakaryaspor  aynı bu sezon Hatayspor'un oynadığı gibi deniz anası taktiğiyle oynuyor, çerçeveyi bulmayan top bile yön değiştirilip bir şekilde gol saydırılıyor. Biz ise 11 kişi ceza sahasının önünde Çin Setti duvarı örmüş bir takıma karşı öleceğimizi bile bile Plevne Savaşı hücumu yapıyoruz, Tabyalardan fırlayıp saldırıyoruz. O zamanlar kalecilere topu attığın zaman elle kontrol ediyorlardı, kaleci ilk devrenin en az 20 dakikasını yedi, gol gelmeyince tribünleri ateşe verdik. Bir taraftan jandarma tribüne dalıyor, bir taraftan ikide bir duran maçta Cüneyt kapalının önüne gelip daha maç bitmedi atacağız diye yalvarıyor. 1 gol atabildik , jandarmanın boşalttığı tribün dışarıda kalan Kocaeli taraftarı tarafından taş yağmuruna tutuluyor.  Köfteci ocağının arkasına saklandım şapkayı, atkıyı atletin içine sakladım beni atamadılar. İkinci yarı ölüm sessizliğinde geçti 1-0 kazandık, 6 gol atıp averajı garantiye aldılar.

Son maç İnönüdeyiz, Sarıyer'i yendik bekliyoruz, inanmayan videoya gole baksın Trabzon 1-0 yenildi, o golün çok daha zorunu Korcan yedi diye 10 senedir linç ediliyor. Trabzon'a, kalecisine bir şey olmadı, Yenilgisiz Şampiyon olamayan takım olarak tarihe geçtik. Dersimizi kötü aldık. Elbette intikamımızı bir sonraki sezon misliyle aldık.

Kötü niyetli pis adamlar yüzünden kurallar getiriliyor, Kötü niyetli kaleciler yüzünden geri pas kalktı, Bilgişiz pis hakemler, kötü niyetli futbolcular yüzünden VAR icat edildi. Daha 2 gün önceye gidelim VAR olmasa, Beşiktaş maçında yenilmiştik, Denizli'den bile eli boş dönmüştük.

İrtica yıllarıydı, ve biz her şeyi temiz sanıyorduk. Bir tarih diyalektiği dersidir gericilik, ihanet yılları, ne mutlu ki derslerimizi başarıyla geçtik, ne mutlu bize ki iki üç ve daha fazla bebeği Galatasaraylı yaptık. İşte şimdi vakit geldi, o çocukları çağırıyorum savaş alanına, Günler haftalar geçti, yıkamadılar, tam gömdük dediler mezarlardan fırladık, öcü olduk, zeballahları, kabusları olduk kaybettiler.

Çocuklar inanın demiştik, boş hamaset yapmıyorduk, bu günleri gördük. 22 defa Şampiyon olmuşsak en az 15 i korkularından kaybettikleri içindir. Yine kaybedecekler, çünkü korkuyorlar, korktukları içinde korkutmaya çalışıyorlar. Semih Kaya'dan korkuyorlar, Umut Bulut yakalarsa atmaz sanıyorlar, ne var ki aynı dakikalarda  oynayacak olan Beşiktaşlı Atınç'tan korkan şüphelenen  bir Galatasaray Taraftarına rastlamadım.

Ey Büyük Galatasaray Taraftarı;

Yarın ölüm kalım için tahterevalliye çıkıyoruz. Bir yarımız  tahtanın Göztepe'ye güvenip kontrollü oynayıp maçımızı garantiye alalım sepetinde, diğer yarımız  düdükle başlayıp cehennem gibi saldırıp, ilk yarı 4 leyip Kordon'da meşale yakalım sepetindeyiz. Ortada kalarak dengeyi değiştiremeyiz. Ben diyorum ki çocuklar, öleceksek Aslan gibi ölelim, kan kusturalım. İşaret fişeğini ateşledim, büyük maçlar taraftar kazanma maçlarıdır. Nasıl ki o zamanlar bu zamanları düşünüp sizleri Galatasaraylı yapmışsak siz de gelecek nesilleri bu günler için yetiştirin. Geçin bu tarafa naralar atıyoruz.

Haydi Fatih'in fedaileri, teslim ol çağrılarına son bir yaylım ateşiyle karşılık verin. Parolamız budur;Ya 7 tane atacaksınız ya 7 kişi kalacaksınız. Sağ teslim olursanız, gelecek nesiller sizleri asla affetmeyecektir.

Mayıs Ayları Gala Aylarıdır, Çiçekler açtı, sırmalar saçıldı. Özelde İzmir'lilere , genelde Dünyanın bütün koordinatlarında kalbi Gala için atanlara sesleniyorum. Dağlarınızdan, kırlarınızdan, çiçekçilerinizden bu akşam için sarı kırmızı çiçekler alın. Yastığınızın altına koyun, renk arayarak koku arayarak uyuyun, uyandığınızda sizi Galatasaraylı yapanlara minnet duyarak, sizden sonrakileri Galatasaraylı yapacağınıza ant içerek uyanacaksınız. Gün boyu Galatasaray marşları söyleyeceksiniz, Hepiniz  Arena Tribünlerinde davetlimsiniz, formalarınızı giyin, renklere bürünün, düdükle beraber naralar atın. 

Göreceksiniz çocuklar göreceğiz ŞAMPİYON CİM BOM yazdıracağız.

Hiç yorum yok: