26 Tem 2009

Fenerbahçeli


Bizi tanımayanlar için bir giriş yapalım önce. Varoluş felsefemizin başında Galatasaray'lılık yatar. Amacımız yıllardır biriktirdiğimiz, seneler geçtikçe gelişen, paylaştıkça çoğalan bir sevdamızı dosta düşmana ilan etmektir. Bir iki ve daha fazla çocuğu Galatasaray'lı yapmak, olanların takımla bağlarını sıklaştırmak, sayılamayan ölçüde büyük ilke ve gönül birliği oluşturmaktır. Karınca kararınca Galatasaray'ımıza bağlılığımızın örneğini verdik defalarca. Yüzlerce insanın Galatasaray'lı olmasını sağladık.

Bu sayfalarda ki yazılarımız Galatasaray'lılar içindir. Benim için birazdan açacağım Fenerbahçe konusu hiç hükmündedir. Ancak görüyorum ki yazılarımıza Fenerbahçe'liler de takılmaktadır. ve de kendilerinden beklediğim şekilde yorum adı altında küfür yazmaktadırlar. Yazsınlar, başka da bir şey beklemem zaten. İyi bir insanın Fenerbahçe'liyim demesi kadar üzücü bir şey yoktur benim için. Küçükken mahallede, büyükken askerlikte, işte, kahve de, köyde, tatilde, bir kıl adam, bir kötü adam tesbit ettiğim zaman sorarım hangi takımı tuttuğunu. Fenerbahçe'liyim der genellikle, ne büyük bir haz duyarım bir Fenerbahçe'li daha isabet ettirdiğim için.

Fenerbahçe'li bir türdür. Nasıl ki Galatasaray'lı bir tür ise Fener'lide aynı öyledir. İyi bir Fenerbahçe'li aynı zamanda kesin lanet, kıl bir heriftir. Halk düşmanıdır, insanlığı yoktur. Dayanışması, birliği, dostluğu olamaz. Nankördür, en ufak bir dara düşmende tekme atmakta tereddüt etmeyecektir.


Bizler, Galatasaray için kavimden, kardeşten vazgeçmiş insanlarız. Sadece Fenerbahçe'li diye eşten dosttan, en yakın akrabadan, arkadaştan nefret etmişimdir. Fener'in Galatasaray tribünlerine yakın locasından bizlere malum hareketleri yapan, galip geldik diye kuduran akraba Fener'lilerden cenazelerimize gelmemecesine ayrılmışızdır. Tanıdığımız günlere lanet etmişizdir. Anamı bir Fenerbahçe'liyle beni kardeş yaptı diye cezalandırmışımdır.


Ey Fenerbahçe'li beni okuyan. Küfür serbest, ne yazarsan yaz yayınlayacağım. Yaz ki sende bilmeden Galatasaray'a hizmet et. Bir iki ve daha fazla Galatasaray'lı daha senden nefret etsin. senden nefret ettikçe tuttuğun takıma nefreti artsın. Bir Galatasaray'lı aynı zamanda anti-Fenerbahçe'lidir. Galatasaray'a olan bağlılığını peliştirecektir senden duyacağı nefret.


Aslında nefret bile bir duygudur. Ben hiç bir şey duymamayı tercih ediyorum. Fener maçını seyretmem, seyretsem de gol atar atmaz kapatırım. Yoğun tepkiler olmasa bu yazıları da yazmazdım. Ben Fener'lilere cevap yerine bizimkilerin isteğini yerine getiriyorum.


Hayatımda gittiğim ilk maç Pele'li Santos'un Mithatpaşa Stadında oynadığı Fenerbahçe maçıdır. O gün attım ben içimden Fenerbahçe'yi. O günden bugüne geldiğim nokta Fenerbahçe'yi, Fenerbahçe'liyi yok sayma noktasıdır. Fenerbahçe'ye, Fenerbahçe'liye boka bokar gibi bakıyorum. Bu satırlarda bana yazı yazdığını sanan Fenerbahçe'liyi ise gibisi fazla bok hükmünde sayıyorum.


Büyük Galatasaray taraftarı; Vasiyetim olsun, bir Fenerbahçeli ile ortak olma, evlenme, arkadaşlık yapma. En kralı seni sokar, en iyi bildiğin seni boğazlar, yeryüzü canlıların içinde en aşağılık şeyleri yapmaktan çekinmez. Gaddardır, acımazsızdır, bencildir, bu yazdıklarım tahmin değil, hamaset değil, bizzat yaşanmış 40 yıllık ilişkiler ortalamasıdır. Aynıyla vakidir, denize düştüğünde Fener'liye sarılma.


Not; Bu yazımız, sıradan insanlar, sıradan Fener'liler için değildir. Her kim Fenerbahçe'liyim diye sıfat koyarsa kendine lafımız onlar içindir. Hayatlarında bir kere bile olsa Galatasaray'a küfür etmişler içindir.

40 yorum:

genzo dedi ki...

baba büyüksün

Adsız dedi ki...

bu ne kadar hastalıklı bir düşünce tarzıdır...bir galatasaray'lı olarak üzüldüm.galatasaray'lılık,fenerbahçe'lilik,ne türü bu be abi?

ırkçılara,dincilere söverken,gelecekte birde bunlarmı türeyecek...yazık ki yazık...

gercek gs li dedi ki...

nazmi abi kendisi sosyalist gecinen biri olmasina ragmen, boyle fasizan duygular icerisinde bir yazi yazip kendisi ile celismesi uzucudur. nerde kaldi senin kinadigin sivas katliami! soyledigin seylerin yanlisligini ozur dileyerek duzeltmen gerekir. bunu tum galatasaraylilara borclusun!

Nazmi Hasdemir dedi ki...

bu yazıdaki dip notu okumadınız herhalde. Benim cevabım sürekli bu sütünlarda galatasaray'a küfür edenlere ve benim yanımda görünüp, her galatasaray maçından sonra beni taciz edenlere karşılık yazılmıştır. Bizim faşizanlıkla, ırkçılıkla işimiz yoktur. Elbet bizimde Fenerbahçeli olan arkadaşımız vardır. Biz anormal fenerlileri ayırıyoruz sadece.

Adsız dedi ki...

rijkaard gelmiş, 10 bin kişilik stadı dolduramamışsınız. ben olsam oturur, ağlarım. evet, hadesparende şimdi sendeyiz ahahahha

abbio dedi ki...

son yıllarda okuduğum en gerçekçi, en saf duygularla yazılmış yazı.
yalana yer yok.

satırların gerçekliği yaşadığımız hayatın gerçekliğidir.

satırların saflığı bizim karşılıksız dediğimiz saflıktır, berraklıktır, harbidir, candır ve de kandır.

bu içten kelamlar için teşekkürler.
ki bana kalırsa oldukça yumuşatılmış bir yazı.
daha ağırları bu sayfalarda değil bildiğin suratlara söylenmeli, söyleriz, söyledik te nitekim.

sosyalizm ile bu yazıda oluştuğuna inandığınız ayrımcılığı birbirine karıştıranlara da ayrıca şaşıyorum.

bu yazıda ayrımcılık yoktur. ayrımcılık için 2 türün karşılaştırılması gerekir.
diğerlerine ben tür bile demem.

Santiago dedi ki...

Abi yazın sahiden çok samimi ve güzel.

@adsız,

siktirgitlan neresi dolmamış stadın söylesene bana? Yeni Açık Alt'ı dolmamış sanmışsındır şimdi gerizekalı.

Herkes kendi önünden yesin.

Adsız dedi ki...

allahtan arada bi bizimle maç yapıyorsunuz da dolu tribün görüyor stadınız hahahaha
neyinize lan sizin 50 bin kişilik stad.oturun oturduğunuz yerde.türkiye'de en çok taraftarı olan kulüpmüş..nerdesiniz olum, bi ses verin,arada bir stada filan gelin lan. ankaraspor gibi oldunuz iyice amınakoyayım ahahhaha

SETH dedi ki...

Nazmi Abi,

yazılarını her gün takip ediyorum. bence bu yazı, yazdıklarının içinde en güzeli olmuş.
Sana tepki koyanlar belli ki gerçeklerden bi haberler.

@adsız rumuzuyla yazan fenerli diye bilinen yaratıklara,

siz maça gidiyorsunuz, 50.000 kişilik kaçak gecekondu stadınızı dolduruyorsunuz da ne oluyor?
kendinizi cumhuriyet ilan edip ne vatan hainliğiniz bitiyor, ne Atamızı öldürmeye çalışan başkanınız tarihten siliniyor ne de mevcut başkanınızın akrabaları terör örgütlerine silah satışı kapanıyor... ( daha sayılacak çok icraatınız var. merak eden araştırsın)

sizlerin, tartışma, konuşma, fikir beyan etme gibi insani meziyetleri olmadığı için ancak küfürle karışık kahkalalar atar, başka kulüplere benzetmeler yaparsınız.

ya siz ? ya siz kimlere benziyorsunuz? çok merak ediyorsanız zamanında İlhan Cavcav sizi benzetmişti. Gazete arşivlerinden çıkartıp okuyabilirsiniz zavallılar.

Şimdi Galatasaraylıların forumlarını, bloglarını takip etmeyi bırakın da kendi çöplüklerinizde oynayın.

Adsız dedi ki...

Galatasaray taraftarıyım.Galatasaray'lılıktanda,Fenerbahçeli'liktende "sıfat" olmaz,bunların karakteristik özellikleri olmaz,Fenerli şöyledir,Cimbomlu böyledir,yok böyle birşey.Bir Fenerbahçe'li nin bu yazıyı "Galatasaraylı" adı altında yazsaydı ne hissederdik?Bu yazı neden haklıdır?Fenerli yazsaydı neden haksız olacaktı?

Ciğeri beş para etmez Galatasaray'lılarda,kendimden çok güvendiğim Fenerliler'de var hayatımda.Velhasıl,kendimizi kandırmayalım,boş muhabbet yapmayalım.Yeşil çime bakalım.

Adsız dedi ki...

@adsız 17:27
---Ciğeri beş para etmez Galatasaray'lılar---

senin kadar objektif bir 6s'li görmedim kardeşim.gelk seni fenerbahçeli yapalım ahahhaha

vakilinchuk dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Kalemime Keder dedi ki...

N.K.F.V.A.S

uA33

Nazmi abi Galatasaraylılığımla bir kez daha gurur duydum yazını okuyunca.

Adsız dedi ki...

Yazdığının ağırlığını taşımak üzerine bir deneme;

Türkiyeli profili vardır, Genel geçerliliği olan bir kavramdır. Ben de Nazmi'nin yazdığına benzer bir yazıyı ilk yazım olarak klavyeye almıştım ilk yazım olarak bu blogda...

Bu ülkenin insanları ve her ülkenin insanları doğal olarak tercihler yapar.

Tercihler rengi verir...

Siyasi tercihler yapar, hayata dair tercihler yapar, takım tercihleri yapar, ahlaki tercihler yapar.

Tercihleri biribirini etkiler, biribirini sürükler...

Asla ve kata ben Galatasaraylılılık ya da Beşiktaşlılık tercihinin en fazla olduğunu düşünmedim bu ülkede...

Daima Fenerbahçe taraftarının ezici bir çoğunluk olduğunu düşündüm...

Öyledir de...

Nazmi'nin yazdıklarını okudum. Kızgınlıkla yazılmış ağır bir uslubü olduğunu görüyorum...

Ama yanlışını daha doğrusu karşı çıkanların belirlediklerini ifade ettikleri yanlışlarını onlar gibi görmüyorum...

Bu ülkede inkarcı çoktur, Ülkenin en büyük taraftarı Fenerbahçe taraftarında doğal olarak çoktur...

Bu ülkede dolandırıcı çoktur en büyük Fener taraftarında doğal olarak çoktur...

Bu ülkede hiç bir özelliği olmadan övünen, böbürlenen çoktur doğal olarak en büyük kitle yığılmasının olduğu Fenerbahçe Cumhuriyetinde de çoktur...

Küçücük kıvılcımları yanardağ patlaması algılayan çoktur bu ülkede, Fener taifesinde de doğallıkla çoktur...

Bu ülkede ezik çoktur, doğallıkla Fenerbaçe camiası (!) nda da çoktur...

Ne var yadırganacak bütün bunlarda? Her şey aynı ile vaki. Bakın ve görün...

Çetin...

Adsız dedi ki...

forma yazısı bekliyorum senden nazmi ahahahahha

Spinoza Gian dedi ki...

Nazmi abi büyüksün. Ben insanların tuttuğu takımla, kişilik özellikleri arasında direkt ilişki olduğunu düşünüyorum. (Öylesine takım tutanlar değil; ciddi ciddi bir takımın hastası olanlarının..) Ve Fenerbahçeliler ve anlattığın kişilik özellikleri birebir uyuyor. Müsait olduğum bir zamanda bu özellikleri daha deşmeye ve başka özelliklere de değinmeye çalışacağım..

Adsız dedi ki...

Sevgili nazmi abi yazini her gün okurum.bende fanatik bir gs taraftariyim almanyada yasamama ragmen klübüme sonssuz bagliyim,iyi hos hepsi güzelde biz gs taraftarlari olarak su nefret kelimesi bile yetersiz olan fenerliler kadar hic bir alanda basarili olamiyoruz,ddikleri gibi koskaca rejkart gelmiss stada kabak gibi bombos,klüb krizde gs mobeli fb 3e katlamis,Arda cocuk 10 numara olmus bide kaptan olmus s..ettigmiz lincoln kadar formasi satilmamis,aci ama hepsi gercekkk onlar astilar artik bizim de asip tek slogan destek vermeliyiz her alanda renklere klübee galatasarayaa sence yanlis miii bunlarrrr....Nazmi abi..??

Adsız dedi ki...

@adsız 01:04

aferim son adsız.aklı başında bir galatasaraylısın.üsttekilerin gözünü fanatizm bürüdüğü için göremiyorlar bir çok şeyi.6s bugün bursaspor'dan, trabzonspor'dan, fenerbahçe'den, beşiktaş'tan, hatta kayserispor'dan bile düşük ortalamaya oynayan bir takımdır.

tribünler gitgide kendi cebinden yemektedir. fenerbahçe maçları dıışnda stad dolmamaktadır.
hiçbir orijinal beste, tezahürat yaratılmamakta, bütün besteler çarşı'dan araklanmaktadır.
yeni stada geçerse de gençlerbirliğinden, hacetepe'den farkı kalmaz, boş tribünlere oynar.

bir FENERBAHÇE'li olarak söylemeliyim ki 3. büyüktür 6s.

Adsız dedi ki...

@adsız 01:04

aferim son adsız.aklı başında bir galatasaraylısın.üsttekilerin gözünü fanatizm bürüdüğü için göremiyorlar bir çok şeyi.6s bugün bursaspor'dan, trabzonspor'dan, fenerbahçe'den, beşiktaş'tan, hatta kayserispor'dan bile düşük ortalamaya oynayan bir takımdır.

tribünler gitgide kendi cebinden yemektedir. fenerbahçe maçları dıışnda stad dolmamaktadır.
hiçbir orijinal beste, tezahürat yaratılmamakta, bütün besteler çarşı'dan araklanmaktadır.
yeni stada geçerse de gençlerbirliğinden, hacetepe'den farkı kalmaz, boş tribünlere oynar.

bir FENERBAHÇE'li olarak söylemeliyim ki 3. büyüktür 6s.

Galatasaraylı dedi ki...

bir galatasaraylı olarak söylemeliyimki dünyadaki en acınası aklın ürünüdür fenerli.Galatasaraydan bir kupa dahi fazlası yokken galatasayı 3büyük yapacak kadarda bok böcegi zekasına sahiptir.ee onlarda haklı tabi sen 30 senedir türkiye kupasını alma ezeli rakibin gözünün önünde uefayı kazansın..bizde olsak kaldıramazdık..hadi şimdi bir boka yaramayan paranızla ve bize karşı aldıgınız galibiyetlerle övünmeye devam edin..türkiyenin en büyük klubuyle uğraşmayı bırakıp siktirin gidin.göt oğlanları sizi

Galatasaraylı dedi ki...

bir galatasaraylı olarak söylemeliyimki dünyadaki en acınası aklın ürünüdür fenerli.Galatasaraydan bir kupa dahi fazlası yokken galatasayı 3.büyük yapacak kadarda bok böcegi zekasına sahiptir.ee onlarda haklı tabi sen 30 senedir türkiye kupasını alma ezeli rakibin gözünün önünde uefayı kazansın..bizde olsak kaldıramazdık..hadi şimdi bir boka yaramayan paranızla ve bize karşı aldıgınız galibiyetlerle övünmeye devam edin..türkiyenin en büyük klubuyle uğraşmayı bırakıp siktirin gidin.göt oğlanları sizi

Adsız dedi ki...

geçen sene kayserispor kupa maçında saydım 350 kişi vardı stadta.
bizim mahallenin takımı bile 1000 kişi ortalamaya oynuyor maçlarını.
eskiden büyüktünüz.şimdi ankaraspor'un şampiyonluk görenisiniz.tüm branşlarınız ağlıyor.ne kulüpte var ne de stadta seyirci.6s kültürüymüş.la bi gidin allah aşkına.neyin büyüklüğü, neyin kültürü. prosedürler işlese lig maçlarına çıkamazsını lan siz.

Adsız dedi ki...

geçen sene erkek basket serisindede gördük.500 kişilik balık ayhan şahenki zor dolduramöadınız.abdipekçi'de 12 bin sosisliyi görünce nevriniz döndü.gidin gençlerbirliği'yle ayık atın siz.onlarında taraftarı az,onlarında taraftarı elit.tıpkı sizler gibi.6s 3. büyüktür.kabul edin ibneler.

Adsız dedi ki...

ulan ibne galatasaray ananımı siktide bu kadar ugraşıyorsun.delikanlı gibi soyle varmı bir kupa fazlan.?yok.olmayan büyüklük açıklanamaz..bizim büyüklügümüzün adı var got oğlanı.sikten cakmöa cumhuriyer uretmiyoruz..siktirgit boklu derende yavşak arkadaşlarınla takıl.

Adsız dedi ki...

biri büyüklüğünün adını koyar..(uefa,super cup 17 lig şamp.ve sizin 30 senedir alamadığınız tr kupasını en çok kazanan takım olarak ahah)
digeride gotunden buyuk oldugunu uydurur.
biri klavye delikanlısıdır.
digeri o klavye delikanlısını sokakta yakalasa anasını sikendir.
nazmi abi şu nonoşlarla ugraştırma bizi gozunu seveyim.

Adsız dedi ki...

fenevli büyüklügü sadece para olarak gorebilecek kadar gerizekalı,
Galatasaraylı büyüklyügün kupa kazanmak oldgunu bilecek kadar bilinçli ve türkiyenin gelmiş geçmiş en çok kupa kazanan takımına sahip olmanın gururuyla yaşayandır.
sahi siz fenevliydiniz dimi?ibne olmanın gururu yeter size.

Adsız dedi ki...

aradaki farkı çözmek için 2 takımın müzelerine bakmak yeterlidir.

Mel dedi ki...

Bu yaziyi okudugumda - ozellikle de sosyalist gecinen biri tarafindan yazildigini gprdugumde - ne kadar dehset duyduysam, altta bazi arkadaslarin yaptigi dogru duzgun yorumlari gorunce o kadar memnun oldum. bu yaziyi yazan her kimse acinacak bir mahluk - baska bir sey degil. galatasaray, fenerbahce turuymus, vay be. Bir de demiski sonra "biz anormal fenerlileri ayiriyoruz sadece" - su sacma cumlene laf etmeyip geciyorum, ama yukarda yazdiklarina bakinca bir de utanmadan yalan soyledigini, ustune ustluk bir sayfa boyunca nefret kustugun yerin altinda bu yalani soyleyebildigini gorunce artik aklindan suphe ediyorum. Yazar der ki:

"İyi bir Fenerbahçe'li aynı zamanda kesin lanet,nkıl bir heriftir. Halk düşmanıdır, insanlığı yoktur. Dayanışması, birliği, dostluğu olamaz. Nankördür, en ufak bir dara düşmende tekme atmakta tereddüt etmeyecektir."

Devam eder:

"Küçükken mahallede, büyükken askerlikte, işte, kahve de, köyde, tatilde, bir kıl adam, bir kötü adam tesbit ettiğim zaman sorarım hangi takımı tuttuğunu. Fenerbahçe'liyim der genellikle, ne büyük bir haz duyarım bir Fenerbahçe'li daha isabet ettirdiğim için."

Durmaz, iyice korkunclasir:

"Anamı bir Fenerbahçe'liyle beni kardeş yaptı diye cezalandırmışımdır."

Son paragraf adeta manifesto verir:

"Büyük Galatasaray taraftarı; Vasiyetim olsun, bir Fenerbahçeli ile ortak olma, evlenme, arkadaşlık yapma. En kralı seni sokar, en iyi bildiğin seni boğazlar, yeryüzü canlıların içinde en aşağılık şeyleri yapmaktan çekinmez. Gaddardır, acımazsızdır, bencildir, bu yazdıklarım tahmin değil, hamaset değil, bizzat yaşanmış 40 yıllık ilişkiler ortalamasıdır. Aynıyla vakidir, denize düştüğünde Fener'liye sarılma."

Ne kadar zavalli bir adamsin ki Nazmi seni hayata baglayan seyi, buyuk Galatasaray taraftarligini, ancak nefret duydugun Fenerbahce uzerinden kurmussun.

Yayinla, bir de cevap yaz istersen. Merakla okurum.

hadesperado dedi ki...

büyüksün Nazmi abi...
Çetin ustaya da selamlar...

Adsız dedi ki...

hades durmadan yalayacağına kıçını kaldırda maça git. bak 10 bin kişilik stadı dolduramıyor sezonun ilk maçında büyük(!) taraftarınız ahahaaha

denaissance dedi ki...

Nazmi abi yazına "bütün fenerliler analarına küfür yemeyi sever, ondan alakasız bloglara yorum yazarlar" diye ekleseydin.

NKFVAS - En iyi fenerli ölü fenerli

Adsız dedi ki...

ÖLÜSÜNÜ DİRİSİNİ
HER GÜN BİRİSİNİ
BİR GÜN HEPSİNİ
EDİRNE'DEN KARS'A
JÜPİTER'DEN MARS'A

N.K.F.V.A.S!!!

Marseille roulette dedi ki...

Nazmi abi harikasın, fenerli demek çirkef demektir, övünülecek bir b.ku olmamasına rağmen kendini en büyük sanma delüzyonuna sahip olmak demektir, 100 senede oynadığı bir çeyrek finali, bir yarı final, bir çeyrek final ve iki kupadan büyük görmek demektir, başkalarının başarılarına tesadüf deyip kendi küçük başarıları tesadüfi kalınca göt olmak demektir. Fenerliden dost olmaz, o karakterdeki insandan düşman da olmaz, olsa olsa acıyarak baktığın aşağılık bir yaratık olur. Bırak kendi küçük dünyalarında eğlensinler, paralarını varyemez amca gibi bir havuza doldurup içinde yüzüp yüzüp mastürbasyon yapsınlar, bilmezler ki o paralar değil büyük futbolcuları vasat avrupalı futbolcuları (bkz poulsen, vargas) fenerbahçe gibi aşağılık bir kulübe getirmeye yetmez, o yüzden adı sanı duyulmamış 300. euroluk brezilyalıları ikna etmek için milyonları dökerler, sonra bizim çok paramız var, stadımız var, banane banane diye kendilerince övünürler.

Galatasaray UEFA kupasını aldıktan sonra yazarları fb büyüklüğünün kupa büyüklüğü olmadığını söyler, hasetlerinden çatlarlar. Doğrusu fenerbahçenin büyüklüğü mide büyüklüğüdür olmalıdır halbüki, emre, topuz, fakyel gibi futbolcuları bir güzel hazmederler, o kadar büyüktür mideleri, lugano adlı çirkef kasapları bunları bırakmak ister, bunlar kendilerini istemeyen adam bırakmasın diye binbir şaklabanlık yaparlar. Böyle ezik, böyle gurursuzdur bunlar.

Bunlara bu kadar yazmak bile fazla ama ne mal olduklarını kafalarına vura vura sokmak lazım gelir.
Son olarak N.K.F.V.A.S!!!!

Kalemime Keder dedi ki...

Nazmi abi yazına "bütün fenerliler analarına küfür yemeyi sever, ondan alakasız bloglara yorum yazarlar" diye ekleseydin.

NKFVAS - En iyi fenerli ölü fenerli

28 Temmuz 2009 Salı 19:05
Adsız Adsız dedi ki...

ÖLÜSÜNÜ DİRİSİNİ
HER GÜN BİRİSİNİ
BİR GÜN HEPSİNİ
EDİRNE'DEN KARS'A
JÜPİTER'DEN MARS'A

N.K.F.V.A.S!!!

28 Temmuz 2009 Salı 19:09


Hep Beraber Kardeş Hep Beraber

N.K.F.V.A.S!!!

arnawut dedi ki...

2-3 kez okudum ve yorum yapmaya kalktım ama beceremedim. olmamış abi, ne olursa olsun. sadece nkfvas yazsan yine alkış tutardım, tebrik ederdim de bu kadarını da midem kaldırmadı...

Adsız dedi ki...

aklınız sıra hümanist yorumlar yapıp o.b.çocuklarına meze olmuşunuz.

fenerliler o kadar arsızdır ki, buradan küfür yemek onlar için normal sıradan bir durum.

ayrıca burası BLOG kardeşim BLOG, hurriyet.com.tr değil. insan istediğini yazar, istediğini çizer. beğenmiyorsanız gidin başka blogları, yazıları okuyun çok bilmiş hümanistler.

sizlere fenerli dostlarınızla(!) mutluluklar dileriz.

HASAN ŞAŞ dedi ki...

hades dostum sen şu adsızın anasını mı siktin paso ugraşuıyor burda aq ezik f5lisi

fatih dedi ki...

son zamanlarda okuduğum en güzel yazı.bütün fenerli ve galatasaraylı arkadaşlarıma okuttum yazıyı özellikle fenerlilerin tepkisi zaten doğruyu gösteriyordu

tekrar teşekkürler elinize yüreğinine sağlık

hadesperado dedi ki...

@Hasan Şaş, ben onlar hakkındaki yorumumu yapmıştım...

burada yazılan yazılarda tanımlananları ve ezikliklerini açık bir biçimde kanıtladıkları için bilakis mutlu oluyorum,
sövsün saysın hiç mühim değil...

adsız ve onun gibiler yazdıkça ne kadar farklı ve düşüncelerimizde haklı olduğumuz ortaya çıkıyor...

Nazmi ustanın dediği gibi biz az isek, onlar da çok ise; bahsettiğimiz ve savunduğumuz şeylerin çoğu onlarda...
oranlar kesinlikle aynı olamaz,
bu vesileyle vakilinchuk'a da buradan selamlar :)

Adsız dedi ki...

n.k.f.v.a.s